Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

"Piątka" czeka na boisko. W czasie wakacji nie powstanie

› Społeczeństwo 6 miesięcy temu    8.08.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
W czasie wakacji nie powstanie boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej nr 5 w Gostyniu. Jest problem ze znalezieniem wykonawcyW czasie wakacji nie powstanie boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej nr 5 w Gostyniu. Jest problem ze znalezieniem wykonawcy fot. A. Fajczyk

W czasie wakacji, niestety, nie powstanie boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej nr 5 w Gostyniu. Jest problem ze znalezieniem wykonawcy, za przyzwoitą cenę.

R E K L A M A

Pewni mieszkańcy gminy Pogorzela tak zaszaleli, że nie zauważyli ognia w mieszkaniu - KLIK

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gostyniu ogłosił drugi przetarg na zrealizowanie zadania, pierwszy unieważniono.
Został ogłoszony na początku lipca i swoją ofertę złożyła tylko jedna firma - z Leszna. Za pobudowanie boiska wielofunkcyjnego zaproponowała ponad 647 000 zł. To o 200 000 zł więcej, niż zaplanowano w budżecie ośrodka sportu na wykonanie zadania.

- To zdecydowanie przekracza nasz budżet - informuje Zbigniew Kordus, dyrektor OSiR w Gostyniu. Zdaje sobie sprawę, że obecnie na rynku budowlanym (ale nie tylko) jest problem ze znalezieniem wykonawców. Firmy mają pełne ręce roboty. - Nie ukrywam, że naszym celem było to, żeby wykonać zadanie w czasie wakacji, kiedy w szkole jest spokój, nie ma uczniów. Po pierwszym przetargu już wiem, że nie jesteśmy w stanie tego zrealizować - powiedział Zbigniew Kordus.

Przy budowie boiska wielofunkcyjnego przy gostyńskiej „Piątce” trzeba będzie zmierzyć się z problemem, jakim jest zbyt mały teren. Przy szkole, obok wyasfaltowanego miejsca, na którym odbywają się apele, stoi też plac zabaw. Jeśli miałoby tam stanąć boisko sportowe, musi on zniknąć. Dyrektor OSiR-u wraz z dyrekcją szkoły szukał optymalnego rozwiązania, aby nie likwidować placu zabaw całkowicie.

- Musimy zmienić położenie placu zabaw, aby pobudować boisko, bo w innym wypadku nie zmieściłoby się. Ustaliliśmy, że urządzenia znajdujące się na placu nie będą przeniesione razem, ale zostaną rozmieszczone po terenie szkoły - powiedział Zbigniew Kordus
 

Drugi przetarg na wykonanie zadania ogłoszono 31 lipca. Do 22 sierpnia firmy mają czas na składanie ofert. Wykonawca będzie musiał rozebrać ogrodzenie istniejącego boiska o trawiastej nawierzchni, zdemontować ogrodzenie i piłkochwyty, a także urządzenia placu zabaw. Nowy sportowy obiekt ma mieć wymiary 21 na 40 m, nawierzchnię poliuretanową, z piłkochwytami za bramkami. Wzdłuż jednego boku boiska zaprojektowano chodnik, przy którym ustawione zostaną ławki oraz kosze na śmieci.
 

Czytaj także o braku kultury i zaśmiecaniu kina przez widzów - KLIK

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ heh
6 miesięcy temu ocena: 100%  1
Apele mogą odbywac się na hali sportowej.Pozostaje poczekać , moze znajdzie się wykonawca za rozsądne pieniądze.Lepiej późno niż wcale.Chyba nie ma sensu przepłacać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A