Dwie wygrane i już są na pudle

Dwie wygrane i już są na pudle - Zdjęcie główne

Trampkarze Kani Gostyń rozegrali w poprzednim tygodniu dwa mecze w lidze wojewódzkiej C1. Po kiepskim początku piłkarskiej wiosny drużyna Krzysztofa Michalskiego zaczyna odrabiać straty. Kania wygrała z Jarotą Jarocin i Liderem Swarzędz. Pierwsze punkty stracili juniorzy młodsi Kani, a juniorzy Krobianki wciąż na wiosnę nie zdobyli jeszcze punktów i bramek.

W pierwszych dwóch spotkaniach trampkarze Kani zdobyli tylko jeden punkt. Wydaje się jednak, że zawodnicy Krzysztofa Michalskiego gorszy moment mają za sobą. W poprzednim tygodniu wygrali dwa pojedynki. Przed własną publicznością pokonali Jarotę Jarocin 3 : 1, natomiast w wyjazdowym spotkaniu ograli Lidera Swarzędz 0 : 2. Zdobyte punkty pozwoliły trampkarzom Kani awansować na trzecie miejsce.

Pierwsze punkty stracili natomiast juniorzy młodsi Kani. W Koninie do przerwy drużyna Grzegorza Wosiaka przegrywała 1 : 0, a dodatkowo od 31. minuty goście grali w dziesiątkę. Czerwoną kartkę ujrzał Jakub Wojtyczka. Mimo osłabienia Kania pięć minut po wznowieniu gry po przerwie prowadziła 1 : 2. Gole zdobyli Michał Łagódka i Jakub Gendera. Prowadzenia Kania nie utrzymała do końca spotkania. W 77. minucie gospodarze zdobyli bramkę wyrównującą. - Od początku spotkania przeważaliśmy i mieliśmy dogodne sytuacje do zdobycia gola. Gospodarze wyprowadzili w pierwszej połowie dwie kontry, z których najpierw straciliśmy gola, a później jeszcze zawodnika. Do przerwy przegrywaliśmy 1 : 0. Drugę połowę zagraliśmy bardzo ambitnie. Walczyliśmy o korzystny wynik. Wyszliśmy na prowadzenie, ale w końcówce gospodarze wyrównali. Zespół zasłużył na duże brawa, bo wykazał się wielką determinacją grając w osłabieniu - powiedział po meczu trener juniorów młodszych Kani Gostyń Grzegorz Wosiak. Już w najbliższą niedzielę o godz. 11.00 na gostyńskim boisku odbędzie się pojedynek na szczycie w lidze wojewódzkiej B1 pomiędzy Kanią Gostyń a Marcinkami Kępno. Goście są na pierwszym miejscu w tabeli, natomiast druga w tabeli Kania traci do lidera dwa punkty.

Nie przełamali się jeszcze juniorzy Krobianki Krobia w lidze wojewódzkiej. Zespół z Krobi mierzył się na wyjeździe z Mieszkiem Gniezno. Gospodarze po bramce Adama Kowalskiego w 56. minucie wygrali 1 : 0 i wyprzedzili w tabeli Krobiankę. Zespół Sławomira Gembiaka zajmuje po 19. kolejce 9. miejsce w lidze wojewódzkiej A1.