Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Ewakuowano dom dziecka

› Aktualności› Na sygnale 7 miesięcy temu    28.09.2018
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Bodzewo. Miejscowy dom dziecka jest ciekawą lokalizację do przeprowadzania ćwiczeń strażackich ze względu na swoją unikalną charakterystykęBodzewo. Miejscowy dom dziecka jest ciekawą lokalizację do przeprowadzania ćwiczeń strażackich ze względu na swoją unikalną charakterystykę fot. Bogdan Bujak

Zastępy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Gostyniu oraz strażacy z OSP Bodzewo, OSP Piaski, OSP Borek Wielkopolski oraz OSP Karolew uczestniczyły w ćwiczeniach, które odbyły się na obiekcie Domu Dziecka w Bodziewie.

R E K L A M A

Scenariusz symulacji przygotowanej przez organizatorów zakładał pożar budynku i ewakuację podopiecznych domu przez ich opiekunów, jeszcze zanim na miejscu zdarzenia pojawił się pierwszy zastęp ratowników.

– Po przeprowadzonej ewakuacji okazało się, że zadymienie i pożary były już na tyle duże, że piątka dzieci nie zdążyła opuścić obiektu. Taką informację otrzymał pierwszy dowódca, który przyjechał na miejsce zdarzenia. Przystąpiliśmy więc do działań – mówił kapitan Marcin Nyczka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyniu.

Budynek domu dziecka na miejsce ćwiczeń wybrano ze względu na jego unikalną charakterystykę. Jest to stary typ budownictwa. W środku znajduje się drewniana klatka schodowa, dużo wewnątrz jest właśnie elementów drewnianych, nietypowy jest rozkład pomieszczeń.

– Nikt już nie stawia takich pałaców. Podobną specyfikę mamy w domach pomocy społecznej, które na naszym terenie często mieszczą się w takich obiektach – mówi Marcin Nyczka.

Obecnie służby są nastawione przede wszystkim na gaszenie pożarów budynków mieszkalnych: jednorodzinnych lub wielorodzinnych, ewentualnie bloków. Dlatego ćwiczenia na nietypowym budownictwie są tak ważne.

Czytaj także: jaki jupiter stanął w Pasierbach?

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  R E K L A M A
  R E K L A M A