Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Plebiscyt Sportowy Życia
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Fantastyczny wynik w zbiórce na rzecz noworodków. Mamy ogromne serca

› Społeczeństwo ponad rok temu    17.01.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Sztab WOŚP w Gostyniu działał przy PCPR i Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu - szefami byli Mirosław Sobkowiak i Maciej Marcinkowski. Wspierali ich wolontariuszeSztab WOŚP w Gostyniu działał przy PCPR i Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu - szefami byli Mirosław Sobkowiak i Maciej Marcinkowski. Wspierali ich wolontariusze fot. A. Fajczyk

244 795,24 zł to kwota, jaką łącznie mieszkańcy powiatu gostyńskiego ofiarowali na wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Wyliczenia pochodzą ze wstępnego podsumowania udziału powiatu gostyńskiego w ogólnonarodowym święcie, czyli w 26. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Zebrana kwota to wspólny fantastyczny wynik mieszkańców i wspaniałych młodych i starszych wolontariuszy gmin Borek Wlkp., Gostyń, Krobia, Pępowo, Piaski, Pogorzela i Poniec oraz takich wydarzeń jak na przykład finał OSP w Goli, rekordowy turniej kręglarski WOŚP w Gostyniu czy kąpiel morsów w Brzedni (...) – komentują Maciej Marcinkowski i Mirosław Sobkowiak, szefowie Powiatowego Sztabu WOŚP w Gostyniu. Społeczność powiatu pokazała, że w drugą niedzielę nowego roku jest częścią Orkiestry i bawi się przy tym wesoło i znakomicie.

Zobacz, jak było w Borku Wlkp. - TUTAJ


Tegoroczny finał w sztabie gostyńskim przygotowało 120 zarejestrowanych kwestarzy, ponad 800 młodych wolontariuszy i opiekujących się nimi nauczycieli, wychowawców i rodziców, a wsparło organizację blisko 100 instytucji: przedszkoli, szkół, firm usługowych, handlowych i produkcyjnych oraz urzędów. Zorganizowano wiele imprez o różnym charakterze, na których zbierano datki na zakup sprzętu ratującego życie dzieci. Sztab WOŚP w Gostyniu, który działał przy PCPR i Zespole Szkół Zawodowych, zebrał - wg wstępnych wyliczeń 144 071,24 zł. - Trzeba podkreślić, że gostyniacy przekazali na rzecz WOŚP znacznie więcej, gdyż na ulicach Gostynia kwestowało też wielu wolontariuszy z sąsiednich sztabów z powiatu gostyńskiego i spoza powiatu – mówi Mirosław Sobkowiak. Wolontariuszy tradycyjnie wsparli gostyńscy ciastkarze i piekarze, którzy podarowali Orkiestrze pączki z serduszkiem, chleb i torty. Kilka z nich zostało zlicytowanych, a jeden trafił – jak w latach poprzednich - do personelu medycznego w gostyńskim szpitalu, jako podziękowanie i wyraz uznania dla tych, którzy codziennie, tuż obok nas, pracują, by ratować życie i zdrowie maluchów.

Jak grali w gminie Pępowo?

Podczas licytacji sprzedano m.in. wyjazdy na 21-metrowym podnośniku strażackim nad Gostyń, mnóstwo talonów na usługi fryzjerskie, kosmetyczne i na masaże, na pizze i nastrojowe kolacje, na naukę jazdy, wymianę opon, mycie aut, badania medyczne, na sesje fotograficzne, sprzęt turystyczny i sportowy, akcesoria komputerowe, samochodowe, antyczne meble, zabawki, obrazy, maskotki, torty gostyńskich cukierników, gadżety WOŚP i wiele innych prawdziwych darów serca od mieszkańców Ziemi Gostyńskiej.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!