Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do czerwca
R E K L A M A

Gąsienice i ślepe konie na stadionie. Sołtysiada 2017

› Kultura i Rozrywka 9 miesięcy temu    16.07.2017
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Sołtysiada 2017 w PoniecuSołtysiada 2017 w Poniecu fot. A. Fajczyk

Mieszkańcy sołectw z gminy Poniec wczoraj sadzili jaja, podróżowali latającym dywanem, biegali w potrójnych galotach, toczyli beczki z piwem po trawie, a ślepe konie powoziły zaprzęgi. Szaleństwo? Niezupełnie.

R E K L A M A

W sobotę, 15 lipca, na stadionie miejskim odbył się jedenasty już turnieju sołectw - tzw. Sołtysiada, a sadzenie jaj, latający dywan, potrójne galoty, wyścig piwosza, giętki cyrkiel to tylko nazwy niektórych konkurencji, które musiały pokonać drużyny poszczególnych wiosek.

Rywalizacja wymagała kondycji, sprytu, niecodziennych umiejętności, podobnych do chodzenia na szczudłach, zgrania w grupach, siły i cwaniactwa. - Przede wszystkim przygotowaliśmy te konkurencje z myślą o tym, aby sołectwa dobrze się bawiły i zdrowo rywalizowały. Staramy się, aby co roku było coś nowego - powiedział Łukasz Idowiak, prezes OSiR w Poniecu

W turnieju, który odbywał się w ramach Dni Ziemi Ponieckiej, w sumie wzięło udział ok. 450 osób z 18 sołectw. Zabawa była przednia, emocje duże. Poziom adrenaliny wzrastał wraz z kolejną konkurencją. W pewnym momencie z rywalizacji wycofało się Żytowiecko. Ostateczna walka o pierwsze miejsce rozgrywała się pomiędzy Janiszewem, Śmiłowem a Zawadą.

Która wieś zdobyła puchar oraz nagrodę pieniężną w wysokości 3000 zł? O tym w najbliższym numerze „Życia Gostynia”

Czytaj o pożarze stodoły w Czeluścinie
 

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  R E K L A M A
  R E K L A M A