Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola
R E K L A M A

Gmina sprzedała dużą działkę. Powstanie nowe osiedle?

› Społeczeństwo 5 miesięcy temu    1.12.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 3 ocen 2 / 100%
A A A
W sąsiedztwie Osiedla Słonecznego w Gostyniu powstaną nowe budynki wielorodzinne. Rawbud przewoduje utworzenie w nich około 280 mieszkańW sąsiedztwie Osiedla Słonecznego w Gostyniu powstaną nowe budynki wielorodzinne. Rawbud przewoduje utworzenie w nich około 280 mieszkań fot. arch. portalu gostynska.pl/A. Fajczyk

Do kiesy gminy Gostyń wpłynie niecałe 2 000 000 zł brutto (netto 1 580 000 zł). A to po tym, jak udało się sprzedać ponadhektarowy grunt przeznaczony pod wielorodzinne budownictwo mieszkaniowe.

R E K L A M A

- To dobra cena. Sprzedając tego typu grunty, obserwujemy sytuację na rynku. Dzisiaj ceny są wysokie, więc wykorzystaliśmy koniunkturę i w dobrym momencie sprzedaliśmy ten grunt - cieszy się burmistrz Jerzy Kulak.

Do przetargu gmina Gostyń wystawiła działkę o powierzchni 1,3301 ha, w sąsiedztwie ulicy Górnej w Gostyniu. Było trzech zainteresowanych, którzy wpłacili wadium. Podczas otwarcia ofert okazało się, że przetarg wgrała spółka Rawbud z Rawicza, która od lat buduje w Gostyniu mieszkania na Osiedlu Słonecznym.

TUTAJ o koncercie Kamila Bednarka - KLIK

- Gostyń od wielu lat rozwija się prężnie i pojawiły się sygnały, że gmina powinna uruchomić kolejny grunt którego jest właścicielem. Decyzje zapadły już ponad rok temu, bo tak to wygląda w samorządzie, ze od decyzji do realizacji, niestety, pewien czas musi minąć - wyjaśnia burmistrz Kulak.

Gmina nie zaplanowała pieniędzy uzyskanych z działki w projekcie budżetu, czyli można by je traktować, jako dodatkowy zastrzyk gotówki.

Kim jest ambasador powiatu? - ZOBACZ TUTAJ

- Podchodzimy do tego z pokorą. Nie wydamy od razu tych pieniędzy. Raczej nasze decyzje skupione są dzisiaj na tym, aby nie brać żadnego kredytu w tym roku. Chodzi o to, aby zadłużenie gminy znowu spadło o kilkanaście procent - dodaje Jerzy Kulak.

Jeszcze w 2018 roku zostanie podpisany akt notarialny sprzedaży działki. Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego, teren przeznaczony jest pod budownictwo wielorodzinne. Prezes rawickiej spółki deweloperskiej informuje, że zaplanowano tam kontynuację stawiania budynków wielorodzinnych. Na nowym osiedlu (utworzonym z działek nabytych od gminy, a także od prywatnych właścicieli) ma powstać mniej więcej 280 mieszkań. - Wszystko jest w początkowej fazie, na etapie koncepcji - mówi prezes Rawbudu Przemysław Apanowicz.

Ostatni raz tego typu grunt gostyńska gmina sprzedała w listopadzie 2011 r. Kupiła go również rawicka spółka budowlana. Więcej w bieżącym numerze "Życia Gostynia"

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

Cisza wyborcza. Możliwość komentowania została wstrzymana.
~ X_xx
5 miesięcy temu ocena: 0%  5
Kiesy??? Chyba kasy?? Proponuję przeczytać artykuł zanim go wstawicie
~ Do X_xx
5 miesięcy temu ocena: 100%  4
Kiesa to tzw. woreczek do przechowywania pieniędzy. Człowieku jak jesteś tępą dzidą to siedz cicho i się nie mądruj.
~ Tomek
5 miesięcy temu ocena: 100%  3
Przemysław Apanowicz nie jest pracownikiem firmy Rawbud a już napewno jej prezesem. Prezesem firmy Rawbud Rawicz jest Pan Andrzej Pawłowski. I nie piszę się Rawbudu tylko Rawbud
~ Twój stary
5 miesięcy temu ocena: 100%  2
Dlaczego niby nie Rawbudu?
R E K L A M A
R E K L A M A