Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Gostyńskie mamy pokazały odwagę

› Kultura i Rozrywka 11 miesięcy temu    22.10.2017
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń – kraina mlekiem i miłością płynącaGostyń – kraina mlekiem i miłością płynąca fot. A. Twardowska

- Chodzi o to, że karmienie piersią jest naturalne i takie powinno zostać, bez większych, czy mniejszych kontrowersji. Poza tym jest piękne, myślę, że ta sesja to pokazuje – mówiła Natalia Marchewka-Bruscia. W niedzielę, 22 października, w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Gostyniu odbył się wernisaż wystawy „Gostyń – kraina mlekiem i miłością płynąca”.

 

Było to podsumowanie trzeciej edycji akcji społecznej, promującej macierzyństwo i karmienie piersią, także w miejscach publicznych. Zdjęcia wykonali Sylwia i Tomasz Cyprian. Fotografie ukazują mamy karmiące piersią na tle scenerii miasta.

R E K L A M A

Akcja ma promować najważniejsze rodzicielskie wartości, czyli budowanie więzi i troskę o zdrowie dzieci. W sesji wzięły udział członkinie gostyńskiego Klubu Mam, ale także panie spoza niego. Tym samym pokazały, że taka forma karmienia w przestrzeni publicznej jest czymś normalnym. - Pragnę podziękować wszystkim paniom, że miały tak wielką odwagę cywilną, żeby wziąć udział w takiej akcji i że swoją postawą promują słuszną rzecz, jaką jest karmienie piersią – mówił Przemysław Pawlak, dyrektor biblioteki.

Ekspozycja będzie prezentowana aż do grudnia. - Dziękuję wam (...), że zechciałyście uczestniczyć w tej sesji. Bardzo dziękuję każdej z osobna i wszystkim razem, że wspieramy ideę karmienia piersią w miejscach publicznych – podkreślała inicjatorka akcji, Natalia Marchewka-Bruscia.

W gablotach zaprezentowano także książki, promujące rodzicielstwo bliskości oraz karmienie piersią. Przypominamy, że wernisaż potrwa do godziny 17.00. 

Czytaj także o "Jedynce", która tydzień temu nadawała na żywo z biblioteki. 

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!
    R E K L A M A