Grali o twarz

Grali o twarz - Zdjęcie główne

Aż dziewięć goli padło we wczorajszym meczu Pinsel-Peter Krobianka Krobia - Unia Swarzędz. Częściej do bramki trafiali goście, którzy wygrali 6 : 3. Do zakończenia sezonu w czwartej lidze pozostało pięć kolejek. Zespół z Krobi traci osiem punktów do miejsca gwarantującego utrzymanie w tej klasie rozgrywkowej.

Gospodarze dobrze rozpoczęli mecz z faworyzowaną Unią. W 10. minucie na prowadzenie Krobiankę wyprowadził Marcin Masełkowski. Goście dość szybko się pozbierali i wzięli się za strzelanie bramek. W 34. minucie Unia prowadziła już 3 : 1. Dwie minuty po wznowieniu gry po przerwie drużyna przyjezdna zdobyła kolejnego gola. - Każda kolejna bramka podcinała nam skrzydła. Gdy straciliśmy czwartą była świadomość, że jest po wszystkim. W takiej sytuacji grasz już o twarz - mówi trener Pinsel-Peter Krobianki Krobia Dariusz Wiśniewicz. Goście nie zamierzali zadowolić się trzybramkową przewagą. Zawodnicy Pawła Boryczki grali z dużą swobodą i dochodzili do kolejnych sytuacji bramkowych. W 59. minucie było już 6 : 1 i zanosiło się na pogrom gospodarzy. Na szczęście drużynie Dariusza Wiśniewicza udało się go uniknąć, bo po faulach na Marcinie Masełkowskim i Mateuszu Górkowskim sędzia główny podyktował dla Krobianki rzuty karne, które pewnymi strzałami wykorzystał Rafał Sarbinowski. - Trudno było się dzisiaj przeciwstawić drużynie przyjezdnej. Goście pokazali wysoką kulturę gry. Umiejętności indywidualne też były po ich stronie. W drugiej połowie, gdy mecz był już rozstrzygnięty, przeprowadziliśmy kilka akcji i zdobyliśmy dwie bramki z rzutów karnych - podsumował trener Wiśniewicz.

Pinsel-Peter Krobianka Krobia - Unia Swarzędz 3 : 6 (2 : 3)
1 : 0 - Marcin Masełkowski (10')
1 : 1 - Gerard Pińczuk (21')
1 : 2 - Gerard Pińczuk (23')
1 : 3 - Hubert Goncerzewicz (34')
1 : 4 - Hubert Goncerzewicz (47')
1 : 5 - Gerard Pińczuk (49')
1 : 6 - Tomasz Neumann - z rzutu karnego (66')
2 : 6 - Rafał Sarbinowski - z rzutu karnego (68')
3 : 6 - Rafał Sarbinowski - z rzutu karnego (86')
Pinsel-Peter Krobianka: Dembski - A. Kaczmarek, Kluczyk, Szpurka, Górkowski, Kędziora (16' Jędrzej Knapp), M. Urbański, Sarbinowski, Joachim Knapp (84' Kubacki), Masełkowski, Woźniak (80' Kurzawa)