Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Hala przy szkole jest niepotrzebna

› Sport i rekreacja 9 miesięcy temu    8.01.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 8 ocen 1 / 100%
A A A
Radny Andrzej Dorsz postulował o zarezerwowanie środków finansowych na dokumentację na budowę hali w DaleszynieRadny Andrzej Dorsz postulował o zarezerwowanie środków finansowych na dokumentację na budowę hali w Daleszynie fot. A. Fajczyk

Z bardzo głośną i zdecydowaną krytyką radnych oraz władz Gostynia spotkał się pomysł komisji rozwoju obszarów wiejskich w kwestii zarezerwowania pieniędzy na wykonanie dokumentacji, związanej z budową sali sportowej przy szkole w Daleszynie. - Uważam, że skierowanie środków do budżetu na dokumentację, to tak naprawdę decyzja o rozpoczęciu budowy – skomentował burmistrz Gostynia Jerzy Kulak. - Mierzmy siły na zamiary. Nie róbmy czegoś na wyrost – mówił radny Andrzej Rogala. To nie wszystkie głosy w debacie na ten temat. Niektórzy samorządowcy uważają, że to pomysł typowo wyborczy.

R E K L A M A

Dyskusja dotycząca wpisania do budżetu gminy Gostyń na 2018 rok środków na wykonanie dokumentacji bardzo dużej, sportowej inwestycji rozgorzała na sesji budżetowej rady miejskiej w Gostyniu, podczas rozpatrywania projektu uchwały budżetowej. Inicjatorem wniosku komisji obszarów wiejskich odnośnie zabukowania środków na dokumentację techniczną do pobudowania sali przy szkole w Daleszynie był radny SKW Andrzej Dorsz.

Podkreślał, że jest to przedłożenie woli mieszkańców, którzy już dawno o tej sprawie dyskutowali. Jak zapewnił, sami mieszkańcy znaleźli w Internecie program rozwoju lokalnego gminy Gostyń. Pokazali, że w 2014 r. po zatwierdzeniu przez radnych, do wieloletniego planu finansowego na 2017 r. wpisano zadania „pobudowanie hal sportowych na terenach wiejskich”. - Patrząc na plan rozwoju gminy, który sami stworzyliśmy, ten wniosek był racjonalny i uzasadniony. Przy bardzo dobrej kondycji budżetu gminnego, 150 tysięcy, które można by przeznaczyć na dokumentację, to wcale nie są środki zbyt duże (...) – argumentował radny.

To nie przekonywało gostyńskiego włodarza. Zauważył, że jeśli radni przeznaczą środki na inwestycję w Daleszynie, chociażby na dokumentację, to w kolejnych latach będzie trzeba sale sportowe stawiać także przy innych szkołach wiejskich w gminie – aby było sprawiedliwie, aby uczniowie z innych placówek nie czuli się gorsi. – Dzisiaj tak naprawdę nie mielibyśmy podjąć decyzji o skierowaniu 150 tysięcy na dokumentację, tylko jesteśmy przed decyzją, czy chcemy wydać kilka milionów złotych na budowę sali gimnastycznej w Daleszynie? – mówił Jerzy Kulak. Radni nie poparli pomysłu kolegi z komisji obszarów wiejskich. Wskazywali, że w najbliższych latach są inne, ważniejsze zadania oświatowe do wykonania. Ostatecznie nie zabukowali w budżecie na 2018 rok pieniędzy na dokumentację dla inwestycji, związanej z rozbudową szkoły w Daleszynie.

R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (9)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)
~ Ubawiona
8 miesięcy temu 9
Hahahahahaha no czekam z niecierpliwoscia co pan Dorsz przed wyborami jeszcze wymysli. A może aqa park w Starym Gostyniu? Hahahaha
~ Bert
9 miesięcy temu ocena: 67%  8
Biorąc pod uwagę liczbę hal sportowych na terenie Gostynia i fakt że znajdują się również przy szkołach podstawowych pomysł z halą w Daleszynie jak najbardziej na +. Tym bardziej że po reformie edukacji liczba uczniów w tej szkole wzrośnie a miejsca na aktualnej salce zbyt wiele nie ma. Poza tym po godzinach szkolnych szczególnie w okresie zimowym gdy orlik zamknięty byłoby gdzie spędzić aktywnie czas.
~ ja chce
9 miesięcy temu ocena: 50%  7
Lepiej dowozić tych młodych ludzi taksówkami na stadion Lecha. Wyszłoby pewnie połowę taniej. A i dzieciaki byłyby bardziej zadowolone. Czego to nie wymyśli taki jeden radny z drugim żeby zaistnieć przed wyborami. Pieniądze publiczne trzeba wydawać mądrze, nie budować halę w co drugiej wsi. następne będą baseny. Dlaczego Siemowo nie ma basenu jak Gostyń ma , no co ? Niesprawiedliwość. Przydałoby się też kino w Dalabuszkach, i ośrodek kultury w Szczodrochowie. Dlaczego nie?
~ w-f na wsi
9 miesięcy temu ocena: 60%  6
Na świecidełka za ponad 100000 złotych kasa się znalazła, na sale dla dzieci na wsi kasy nie ma. Pamiętajmy kto za to odpowiada.
~ Władek Karp
9 miesięcy temu ocena: 33%  5
"Z bardzo głośną"? Czyli krzyczeli na tej radzie? gostynska.pl to organ prasowy SKW, ale za chwilę będziecie wypisywać, że ktoś zareagował agresją, albo że doszło "prawie do użycia siły" :D Sama zagrywka z salą to motyw typowo wyborczy, taki skowyt skonfliktowanego i padającego na pysk ugrupowania SKW. Chcecie się zajmować szkołami? Zabierzcie się panowie Marcinkowski, Sikora itd. za syf jaki zrobiliście w gostyńskim liceum. Tego wam nikt nie zapomni! Od dobrze zarządzanej gminy wara!
R E K L A M A
~ co dla wiosek?
9 miesięcy temu ocena: 58%  4
Zobacz boisko szkolne przy szkole w Daleszynie i boisko szkolne w centrum Gostynia przy SZ.Pnr 5.Okazuje się że dla wiosek jest więcej jak dla miasta.Takie boisko to wstyd dla władz miasta.
~ wyborca
9 miesięcy temu ocena: 94%  3
Pomysł typowo wyborczy?chyba tyle miejsc nie ma w radzie ,żeby pomieścić ludzi którzy wnioskowali za halą,a co do wyborów to darmowa komunikacja więcej głosów zapewnia i wioski nigdy się nie przebiją z swoimi pomysłami.
~ co dla wiosek?
9 miesięcy temu ocena: 66%  2
Hala sportowa jest potrzebna i pan Dorsz ma rację. Szkoda że burmistrz nie potrafi znaleźć pieniędzy. Dzieci z wiosek nie są gorsze.
~ On
9 miesięcy temu ocena: 50%  1
Tak wpierw kilka milionów na wybudowanie a potem na utrzymanie może przy każdej szkole basen jeszcze?
R E K L A M A