R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Idą łeb w łeb

› Sport i rekreacja› Piłka nożna miesiąc temu    14.10.2019
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
Wisła Borek Wielkopolski wygrała w niedzielęWisła Borek Wielkopolski wygrała w niedzielę fot. S. Hajduk

Trwa nieustępliwa walka o pierwsze miejsce w piątej grupie klasy okręgowej. Po 10. kolejkach rundy jesiennej Piast Poniec i Grom Wolsztyn mają po 26 punktów.

W minionej serii spotkań Piast i Grom zdobyły po trzy punkty. Lider rozgrywek pokonał na wyjeździe Spartę Miejska Górka 2 : 0. Gole dla drużyny Andrzeja Loksia zdobyli Jędrzej Wydmuch i Marcin Dawidziak. – Były pewne obawy, bo w odstępie kilku dni rozegraliśmy trzeci mecz. Po zdobyciu bramki stanęliśmy i gospodarze doszli do dwóch sytuacji bramkowych. W drugiej części spotkania kontrolowaliśmy sytuację na boisku – powiedział po meczu trener Piasta Poniec. Trzecią pozycję utrzymał Sokół Chwałkowo, który jednak po sobotniej porażce z Sarnowianką Sarnowa, traci już do pierwszej dwójki siedem punktów. Drużyna Sławomira Gintowta objęła prowadzenie w 12. minucie, jednak pierwsza połowa zakończyła się remisem 1 : 1. Od 60. minuty gospodarze grali w osłabieniu, bo drugi żółty kartonik zobaczył Fabian Mikołajczak. Goście wykorzystali grę w przewadze zdobywając dwa gole. W końcówce spotkania rozmiary porażki Sokoła zmniejszyły się po golu samobójczym. – To nie jest dla nas najlepszy czas. Mamy problem ze skutecznością. Do tego popełniamy kardynalne błędy w defensywie – stwierdził po meczu trener Sokoła Chwałkowo Sławomir Gintowt. W meczu "o sześć punktów" Zjednoczeni Pudliszki pokonali Koronę Wilkowice 3 : 2. - Szybko objęliśmy prowadzenie 2 : 0. Wydawało się, że możemy spokojnie kontrolować mecz i punktować przeciwnika. Mieliśmy chwilę rozluźnienia i goście z kontry zdobyli bramkę kontaktową. Mecz zrobił się nerwowy. Zdobyliśmy trzecią bramkę, ale w końcówce znów była nerwówka. Za punkty chwalę, ale w naszej grze mamy jeszcze wiele do poprawienia - powiedział trener Zjednoczonych Pudliszki Dariusz Olejniczak. Czwarte zwycięstwo w sezonie odniosła Wisła Borek Wielkopolski. Ekipa Tomasza Gawrońskiego w meczu zespołów dolnej części tabeli pierwszej grupy klasy okręgowej pokonała Ogniwo Łąkociny 4 : 2. W 79. minucie wynik spotkania ustalił grający trener Wisły.