Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Akademia Reissa
R E K L A M ABolsiusB2
R E K L A M A

Ilu nauczycieli straci pracę po zmianach w szkolnictwie?

› Społeczeństwo› Edukacja 11 miesięcy temu    3.05.2017
Agata Fajczyk
komentarzy 6 ocen 8 / 63%
A A A
Ilu nauczycieli w gminie Gostyń, w wyniku reformy szkolnictwa, straci pracę?Ilu nauczycieli w gminie Gostyń, w wyniku reformy szkolnictwa, straci pracę? fot. fotolia.com

Jak przebiega wdrażanie reformy szkolnictwa w placówkach oświatowych w gostyńskiej gminie? - Wiemy już na pewno – opierając się na deklaracji dyrektorów szkół z 10 kwietnia – że żaden z nauczycieli nie straci pracy, przynajmniej w tym roku - mówi Grzegorz Skorupski, zastępca burmistrza Gostynia. - Na pewno ta stabilizacja w oświacie jest, a w kolejnych latach – jak tylko od września wystartujemy, będziemy mieć określone struktury, na bazie których będziemy mogli przeprowadzić konkretne planowanie - dodaje.
    Środowisko nauczycielskie boi się roku przełomowego – 2019, kiedy uczniowie klas gimnazjalnych całkowicie opuszczą placówki, prowadzone przez gminne samorządy. - Tym będziemy się od 1 września zajmowali. Nie sądzę, aby były podejmowane drastyczne kroki, aby nauczyciele byli zwalniani. Będą takie sytuacje - podobnie, jak dzisiaj, że nauczyciel będzie uzupełniał etat w innej szkole. Nie jest to jednak problematyczne - informuje Grzegorz Skorupski. Większość nauczycieli w nowym roku szkolnym 2017/2018 będzie pracowała tylko na etacie, bez nadgodzin.

R E K L A M A

Wszystko wskazuje na to, że odradzająca się w Gostyniu szkoła podstawowa nr 3 będzie od 1 września „pełnowymiarową” placówką z klasami od I do VII, a w przyszłym roku szkolnym do klasy VIII - zezwalają na to przepisy. - Zostały otwarte wszystkie oddziały. Niepewny jest oddział klasy drugiej. Nadal spływają tam wnioski od rodziców. Nie możemy jeszcze dokładnie określić struktury tej placówki, która ruszy od 1 września - na przykład nie wiadomo, ile będzie klas czwartych - mówi wiceburmistrz Gostynia. Do szkoły trafią głównie uczniowie z „dwójki” - to dzieci, mieszkające na osiedlu, które znajduje się w dawnym, historycznym obwodzie gostyńskiej „trójki”. 
W której szkole powstanie klasa sportowa? Co z dziećmi uczącymi się w pomieszczeniach szkoły muzycznej?  Ile do zmian wprowadzanych w szkolnictwie gminie dopłaci ministerstwo?

Czytaj w bieżącym numerze „Życia Gostynia”
 

R E K L A M A
+ 5 głosów: 8 (63%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Wilczy bilet dla hejterki
11 miesięcy temu ocena: 50%  7
"Umowa na czas określony " jak nazwa wskazuje jest umową na czas określony. Dlatego nikt nikogo nie musi zwalniać. Jeśli nie potrafisz czytać logicznie nie możesz być nauczycielem. Ani w SP5 ani w żadnej innej. Jeśli na dodatek jesteś hejterką i obrażasz inne (lepsze) nauczycielki należy ci się wilczy bilet. Takie jest moje zdanie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
11 miesięcy temu ocena: 67%  6
To dlaczego w SP 5 ponownie zwalniają, tak jak w zeszłym roku ?!?!?!? Znowu trzeba zostawić miejsce dla zasłużonej weteranki żeby dotrwała do nagrody ???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rer
11 miesięcy temu ocena: 50%  5
To jakiś gatunek specjalnej troski? Przesada
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bumcykcyk
11 miesięcy temu ocena: 43%  4
CDA: nie wypowiadaj się na temat, na który nie masz pojęcia. Jesteś nauczycielem? Masz w rodzinie nauczycieli? Wiesz na czym ta praca polega? Znasz ilość godzin poszczególnych przedmiotów w poszczególnych oddziałach? Proszę zapoznaj się z reformą edukacji i programami na stronie MEN, a później komentuj mając w głowie wiedzę na ten temat.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ CDA
11 miesięcy temu ocena: 57%  3
Jak zawsze nauczyciele narzekaja a to zbyt mala pensja a to ze utraca prace ale to ze pracuja w dwoch szkolach na dwoch etatach. Kazdy nauczyciel powinien pracowac w jednej szkole wowczas znalazly by sie wolne etaty dla mlodych nauczycieli po studiach bo ciagle dla nich brak etatow. A po drugie jak jeden nauczyciel moze uczyc dwoch albo trzech przedmiotow zabierajac znow godziny pracy innym .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ Aaa
11 miesięcy temu ocena: 100%  2
CDA to chyba jakiś rolnik wiejski
~ bicie piany
11 miesięcy temu ocena: 50%  1
A taka miała być tragedia i zdaje się nawet strajkowano? O ile pamiętam dramatyczne tytuły z serii ilu nauczycieli straci pracę ...i nikt nie stracił.
R E K L A M A
R E K L A M A