Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Jeszcze nigdy nie było tylu odwiedzających [film]

› Kultura i Rozrywka 10 miesięcy temu    19.05.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Brzezie. Doświadczenia chemiczne oraz z ogniem w sali powietrze-ogień.Brzezie. Doświadczenia chemiczne oraz z ogniem w sali powietrze-ogień. fot. A. Fajczyk

Atmosfera w Zespole Szkół Specjalnych w Brzeziu podczas Gostyńskiej Nocy z Żywiołami dawała odczuć odwiedzającym, że wszyscy - zarówno gospodarze, jak i goście są tam w swoim żywiole.

- Frekwencja jest bardzo duża, jest sporo rodzin z dziećmi. Tylu maluchów jeszcze nie mieliśmy. Dzieci znajdują wiele atrakcji. Udział w „Nocy z Żywiołami” jest dla nas też formą promocji szkoły. Docierają tutaj osoby, które chciały tutaj przyjść - powiedziała Małgorzata Wika-Konieczna, dyrektor szkoły.
 

O pełnych godzinach przygotowano taneczne, klimatyczne przedstawienie, w którym zaprezentowały się nauczycielki jako 4 żywioły: ziemia, woda, ogień i powietrze. Dzieci miały okazję na korytarzu zbudować igloo z kartonów, a w sali zabaw czekało ich spotkanie z bohaterami bajek, gry, zabawy piaskiem kinetycznym i malowanie na dużym formacie. Przygotowano też miejsce, gdzie najmłodsi wystawiali swoją twarz do malowania. Wychodzących spod rąk animatorek nie mogli rozpoznać rodzice.

W sali pn. „Woda” (nie można się było pomylić, wystrój zrobił swoje) nauczycielki przeprowadzały doświadczenia i eksperymenty z wodą, używając do tego różnego rodzaju barwników lub słodyczy. Dzieci miały okazję obserwować eksperymenty ze świecami, gasić je różnymi metodami lub bawić się wodą w różnych stanach skupienia. Była też fotobudka.

Doświadczenia chemiczne oraz z ogniem przygotowano w sali powietrze-ogień. Obserwatorzy byli wciągani w eksperymenty. - Mój syn nie będzie spał z przejęcia - skomentowała jedna z mam.

W sali gimnastycznej dla dzieci, których żywiołem jest sport, zorganizowano żywiołowy tor przeszkód, a w wykonaniu zadań pomagali instruktorzy.

W kuchni na gości czekał smaczny poczęstunek. - Atrakcje, które przygotowali nauczyciele w poszczególnych salach to jest ich inwencja. Jestem bardzo zadowolona i dumna - powiedziała dyrektor szkoły.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!