Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Jeszcze tyle osób nie wspominało artystów, którzy odeszli

› Kultura i Rozrywka 10 miesięcy temu    3.11.2018
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Gostyń. IX Świętogórskie Zaduszki Jazzowe spotkały się z dużym zainteresowaniemGostyń. IX Świętogórskie Zaduszki Jazzowe spotkały się z dużym zainteresowaniem fot. Bogdan Bujak

Tradycją stało się już, że od dziewięciu lat ludzie gromadzą się w Bazylice Świętogórskiej, by przeżywać zaduszki jazzowe.

– By tutaj wspominać twórców, artystów, ich dzieło, które pozostawili po sobie, by ożyli w naszej pamięci – mówił, otwierając wyjątkowy koncert, Marek Dudek, superior Kongregacji Oratorium Św. Filipa Neri na Świętej Górze.

W te Zaduszki, w sposób szczególny wspominano zmarłego w zeszłym roku Wojciecha Młynarskiego. A stało się to za sprawą koncertu szczecinianki, Agnieszki Wilczyńskiej, która swoją pierwszą autorską płytę nagrała z piosenkami do tekstów właśnie wielkiego mistrza słowa oraz zespołu Jagodziński Trio: pianisty Andrzeja Jagodzińskiego, pierwszego, który odważył się przearanżować Chopina na jazz, perkusisty Czesława „Mały” Bartkowskiego oraz kontrabasisty Adama Cegielskiego. Pani i trzech panów zagrali utwory z płyty „Tutaj mieszkam”, a jako pierwszą wykonali piosenkę „Blues o życiu moim”. Artystów przed wejściem na scenę przedstawił nie kto inny, jak Jerzy Wojciechowski, twórca i gospodarz Muzem Jazz Festival w Ostrowie Wielkopolskim.

Zaduszkowego koncertu miało okazję wysłuchać kilkaset osób, co można porównać tylko z publiką, która rokrocznie pojawia się posłuchać wybitnych muzyków podczas Festiwalu Musica Sacromontana. O popularności piątkowego koncertu może świadczyć fakt, że trzeba było dostawiać ławki, aby zmieścić wszystkich chętnych do uczestnictwa w muzycznym wydarzeniu.

Więcej czytaj w najbliższym wydaniu „Życia Gostynia”.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!