Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - najhipoteczny LP 28 lutego - 6 marca
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Jubileuszowa fontanna prawie gotowa

› Gospodarka 6 miesięcy temu    20.08.2019
Anna Twardowska
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
Pogorzela. Budowa fontanny na rynku Pogorzela. Budowa fontanny na rynku  fot. Ł. Szolc

Dobiegają końca prace przy budowie fontanny na rynku w Pogorzeli. Oficjalna prezentacja ma odbyć się przy okazji wrześniowych obchodów 600-lecia. Trochę potrwa jeszcze upiększanie terenu wokół i ogólne porządki.

 

Prace rozpoczęły się na początku lipca. Wykonuje je firma z Rawicza.

- Nie chcę chwalić dnia przed zachodem słońca i wykonawcy przed odbiorem, ale póki co wszystko układa się dosyć dobrze – stwierdza burmistrz Piotr Curyk.

Czas na realizację zadania upływa w połowie września. Gmina chciała zostawić sobie margines kilku dni na ewentualne poprawki przed wspomnianym Świętem Sera i obchodami 600-lecia (te odbędą się 21 - 22 września). Na fontannie znajduje się okolicznościowy, jubileuszowy napis wraz z datą.

Zamysł na powstanie obiektu był taki, aby był on oryginalny, wyróżniający się na tle sąsiednich gmin. Początkową wizję zniszczyła odmowna decyzja konserwatora. Nie zgodzono się na inspirowaną herbem gminy ponad trzymetrową wieżę.

- Stanęło na nowocześniejszej wersji. Nasza fontanna, to dosyć pokaźny monument. Sądzę, że jest oryginalna. Ma dyszę, z góry będzie przelewała się „kopuła” wody – mówi burmistrz P. Curyk.

Już w najbliższą niedzielę odbęda się dożynki gminne w Pogorzeli. Co się będzie działo? Zajrzyj TUTAJ. 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (4)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ nie
  6 miesięcy temu 4
  Jeżeli posiada się taką wiedzę, to należy zgłosić nazwiska, nie rozumiem, co to znaczy "co drugi"? Znam sąsiadów wokół mnie i żaden nie spala śmieci, więc jak się ma ta statystyka?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kapuś
  6 miesięcy temu 3
  Na Błoniu 14 bez przerwy stolarze palą toksyczne sklejki i buazerie i trują połowę Pogorzeli. Dzieci to wdychają ale burmistrz tylko czeka kiedy kolejna wyplata będzie.
  ~ Andrzej, Dalabuszki, powiat gostyń
  6 miesięcy temu 2
  Proszę o informację, dokąd w Pogorzeli można zgłosić spalanie śmieci? Bo próbowałem trzykrotnie w ostatnim miesiącu i nic to nie dało.
  ~ Rak
  6 miesięcy temu ocena: 100%  1
  Co po fontannie jak w Pogorzeli co drugi pali w piecu śmieci i truje sąsiadów co są świadomi jakie trucizny w powietrze idą. Burmistrz jest bezradny i siedzi tylko na ciepłej posadzie dla sztuki. Chorób coraz więcej ale co tak najważniejsza jest fontanna która nas uzdrowi.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji