Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do czerwca
R E K L A M A

Julka fajnych sąsiadów ma. Misja wykonana

› Społeczeństwo ponad rok temu    9.09.2017
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
Julka Roszak z ukochanym dziadkiem podczas festynu na PożegowieJulka Roszak z ukochanym dziadkiem podczas festynu na Pożegowie fot. A. Fajczyk

Podczas festynu na zakończenie lata, jaki przygotowała Rada Osiedla Pożegowo w Gostyniu (zobacz TUTAJ) realizowana była Misja Julka. To mieszkańcy osiedla zdecydowali, że chcą podarować choćby złotówkę dla czteroletniej dziewczynki, chorej na dziecięcie porażenie mózgowe, która mieszka w sąsiedztwie. Zdają sobie sprawę, że rehabilitacja jest kosztowna.

R E K L A M A

Na pikniku do akcji po raz kolejny wkroczyli wolontariusze z Tęczowej Armii, którzy zbierali pieniądze do puszek. Tęczowa Armia od miesięcy pomaga rodzinie Julki w uzbieraniu potrzebnych środków na leczenie i rehabilitację. Na pikniku na Pożegowie zorganizowali ostatnią oficjalną zbiórkę do puszek na rzecz Julki Roszak. - Dziś zakończenie lata, zakończenie zbiórki. Nie jest powiedziane, że dziewczynce nie będziemy pomagać. Julka skradła serca wielu osób, wolontariuszy Tęczowej Armii również. Bardzo dużo było darczyńców, aukcja internetowa się powiodła, zbiórki podczas charytatywnych imprez plenerowych również i bardzo szybko udało się uzbierać potrzebne pieniądze, nawet z nadwyżką. Kwota cały czas rośnie, podsumowanie odbędzie się po dzisiejszym festynie, kiedy zrobimy rozliczenie. Wszystko będzie oficjalnie podane - powiedziała jedna z wolontariuszek, działających w Tęczowej Armii.

Zbierane pieniądze nie tylko rosną, ale są już wydawane. Rodzice dziewczynki, która z trudem może chodzić samodzielnie, zamówili już specjalny wózek i pionizator, z kolei ortezy i buty zostały niedawno odebrane. - Nie jesteśmy w stanie wyrazić słowami, jak bardzo jesteśmy wdzięczni. Mieszkańcy powiatu gostyńskiego, ale nie tylko, mają bardzo dobre serca - powiedziała Joanna Roszak, mama Julki. Podczas podsumowania zbiórki na Pożegowie okazało się, że Julia ma naprawdę życzliwych sąsiadów. Wolontariusze Tęczowej Armii uzbierali do puszek blisko 1466,52 zł. - Dziękujemy Radzie Osiedla Pożegowo i wszystkim mieszkańcom. (...) I chociaż cieszy nas każda złotówka, to jeszcze bardziej cieszy nas fakt, że nasz szkrab może liczyć na pomoc całego osiedla - napisno na Facebooku.

TUTAJ czytaj, jak możesz pomóc Julii Mikołajczak, walczącej z SMA (rzadką chorobą nerwowo-mięśniową), wysyłając SMS-y

R E K L A M A
+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!
    R E K L A M A