Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Kandydatki musiały zaprezentować, co zrobiły dla wsi

› Społeczeństwo ponad rok temu    4.02.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Szelejewo Pierwsze. Nominowane na sołtysa Maria Wesołek i Natalia Ajzop miały nieograniczoną ilość czasu na przedstawienie swojego dotychczasowego dorobkuSzelejewo Pierwsze. Nominowane na sołtysa Maria Wesołek i Natalia Ajzop miały nieograniczoną ilość czasu na przedstawienie swojego dotychczasowego dorobku fot. Bogdan Bujak

Bardzo ciekawą formułę zaproponowaną przez mieszkańców przyjęły wybory sołeckie w Szelejewie Pierwszym.

– Wnioskuję o dodanie jednego punktu do programu. Żeby każda osoba, która będzie kandydować na sołtysa w kilku słowa przedstawiła: czy już coś zrobiła dla wsi? Jakiś projekt, jakie ma założenia i tak dalej – zgłosił propozycję jeden z mieszkańców.

Wniosek ten spotkał się z gorącym aplauzem 136 osób uprawnionych do głosowania (frekwencja 33%), które zjawiły się w dniu wyborów na sali środowiskowej.

Zmienił się sołtys w Strzelcach Małych. Teraz jest pani sołtys

Zanim zgłoszono kandydatury swoje podziękowania za możliwość pracy dla mieszkańców przez ostatnich 10 lat złożył odchodzący sołtys Stanisław Zaremba. Nominacje, które pojawił się od na zebranych na sali przyjęły: Maria Wesołek i Natalia Ajzop. Zgodnie z życzeniem zgromadzonych kandydatki przedstawiły swoje dotychczasowe dokonania oraz plany na przyszłość. Pierwsza głos zabrała Maria Wesołek, radna gminy Piaski od 8 lat, wymieniając szereg inicjatyw i projektów, w których uczestniczyła lub była autorką.

– Czas ten utwierdził mnie w przekonaniu, jak wiele udało nam się wspólną pracą, przy dobrej współpracy i dużym wsparciu naszej gminy osiągnąć. I jak wiele jeszcze do zrobienia przed nami – stwierdziła M. Wesołek.

Natomiast jej konkurentka do fotelu sołtysa sama przyznała, że nie ma tak bogatego doświadczenia samorządowego, a większość jej dokonań skupia się na forum miejscowej szkoły podstawowej.

– To, że startuję, to nie jest mój wymysł, tylko to była też prośba mieszkańców. Żeby ktoś młody, kto ma chęci, chce działać dla nas wszystkich się zaangażował. Dlatego postanowiłam, że przyjmę tę kandydaturę. Jesteśmy jedną miejscowością, działamy dla niej – mówiła z kolei Natalia Ajzop.

Po tych mowach mieszkańcy udali głosować do urny. Po kilkudziesięciu minutach przewodnicząca komisji skrutacyjnej Małgorzata Maćkowiak ogłosił wynik wyborów. 

– Pani Maria Wesołek 90 oddanych głosów. Pani Natalia Ajzop 44 głosy – podała M. Maćkowiak.

Zaraz po tym zaczęto wybierać także radę sołecką w skład, której ostatecznie weszli: Karol Kamiński, Jacek Ciesielski, Witold Baran, Krystyna Zaremba, Mariola Kubiak.

W zeszłym tygodniu wybory sołeckie odbywały się jeszcze w dwóch sołectwach: Szelejewie Drugim i Bodzewie. Tutaj nie doszło do żadnych zmian i sołtysami pzostali Bernard Dorsz i Agnieszka Gorwa.

Gdzie jeszcze w najbliśzym czasie odbędą się wybory sołeckie na terenie gminy Piaski?

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (2)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ 321
  ponad rok temu ocena: 0%  2
  w wielu sołectwach tak jest i jest dobrze
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ 123
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  Czyli szelejewo powierzone 1 osobie ale czy to dobrze? ???
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji