Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AKotły Malina A1 01_2020
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Po 8 latach dotychczasowy sołtys zrezygnował. Wybrano panią sołtys

› Społeczeństwo ponad rok temu    30.01.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 39 ocen 1 / 0%
A A A
Strzelce Małe. Przez dwie kadencje we wsi rządził Robert Celka, który postanowił nie ubiegać się o reelekcję. Na nowego sołtysa mieszkańcy wybrali Katarzynę WrzaskałęStrzelce Małe. Przez dwie kadencje we wsi rządził Robert Celka, który postanowił nie ubiegać się o reelekcję. Na nowego sołtysa mieszkańcy wybrali Katarzynę Wrzaskałę fot. Bogdan Bujak, Maciej Mostowy

Mieszkańcy Strzelec Małych jako pierwsi na terenie gminy Piaski, w tej kadencji samorządu wybierali swojego sołtysa i radę sołecką - terminy innych zebrań wiejskich znajdziesz TUTAJ. Odbyły się one przy naprawdę dobrej frekwencji. Przy 139 uprawnionych do głosowania we wtorkowy wieczór, 29 stycznia w miejscowej świetlicy wiejskiej pojawiła się prawie połowa władnych wybrać nowe władze (59 osób).

Przy wyborze sołtysa na kolejnych, tym razem pięć lat ważną decyzję podjął sprawujący tę funkcję od dwóch kadencji Robert Celka. Zdecydował się ona nie ubiegać o reelekcję.

- Mam teraz inne plany, dlatego też nie mógłbym w pełni poświęcić się tej funkcji - mówił już po zakończonych wyborach R. Celka.

Z sali padło kilka nazwisk możliwych kandydatów, ale tylko jedna osoba, kobieta ostatecznie wyraziła chęć reprezentowania sołectwa na zewnątrz.

Do wyborów stanęła 38-letnia Katarzyna Wrzaskała, matka trójki dzieci, prowadząca wspólnie z mężem gospodarstwo rolne. Jak się ostatecznie okazało z dobrym skutkiem, bo krzyżyk na „Tak” postawiło przy jej nazwisku ponad 80 procent głosujących.

- Chciałam serdecznie podziękować za zaufanie, za każdy głos oddany na moją osobę. Myślę, że państwa nie zawiodę i współpraca będzie układać się pozytywnie - powiedziała po złożeniu ślubowania nowa sołtys.

Równie wysokie poparcie otrzymali także nowi członkowie rady sołeckiej: Waldemar Polowczyk, Joanna Jankowiak i Agnieszka Sobecka. Zarówno sołtys, jak i rada otrzymali gratulacje od wójta Wiesława Glapki. Po czym głos zabrał kończący urzędowanie Robert Celka podsumowując 8 lat swojej pracy.

- Wiele rzeczy i spraw udało się załatwić dla dobra lokalnej społeczności. Nie zamierzam przedstawiać wszystkich rozwiązanych problemów i załatwionych spraw, skupię się więc na tych najważniejszych. Tych, które w znacznym stopniu wpłynęły na poprawę życia i funkcjonowania naszych mieszkańców - powiedział odchodzący sołtys.

Między innymi wspomniał o swoich działaniach w zakresie powstania nowego miejsca spotkań we wsi, gdyż obecne jest w naprawdę opłakanym stanie.

- Przez 7 lat składałem wnioski, czasami kilka w roku. Mogę śmiało powiedzieć, że doprowadziłem sprawę do szczęśliwego końca. Stara świetlica zostanie wyburzona, w jej miejsce wybudowana zostanie nowa - dopowiedział Robert Celka.

Podsumowanie nie wszystkim się spodobało, a z sali pojawiły się pojedyncze głosy, że to nie do końca tak było, jak były już sołtys sprawę przedstawia. Ale na tych kilku zdaniach sprawa się zakończyła.

- Była fajna atmosfera od początku, niech będzie do końca - postanowił zdusić w zarodku zarzewie rodzącego się konfliktu wójt Wiesława Glapka.

Strzeżcie się piraci drogowi. Policjanci mają nowe radiowozy

+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (39)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Mieszkanka
  ponad rok temu ocena: 100%  39
  Teras my z Paniom Kasiom bendziemy wszystko robic. Bendzie lepiej. Niech każdy paczy na siebie. Zostawcie w spokoju dziki bo napewno som zadbane.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Dziczek
  ponad rok temu ocena: 50%  38
  Tą nielegalną chodowlą dzików na skrzyżowaniu powinna zająć się weterynaria!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Sołtys
  ponad rok temu ocena: 0%  37
  Przykro się czyta te komentarze.Wstyd powinno być tych co tu piszą anonimowo a tak głowa między nogi i języka nie mają.Wytrwałości Pani sołtys życzę bo niełatwo będzie zgrać mieszkańców.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ 222
  ponad rok temu ocena: 50%  36
  Gdzie ta wioska ?teraz to słynniejsza od Wąchocka ,trudno zrozumiec wybrane komentarze bo pewnie sam autor nie bardzo wie jaki mają sens.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Były mieszkaniec
  ponad rok temu ocena: 50%  35
  Zgadzam się z J23 słuszna uwaga jeden na drugim koty drze obgadują się opluwają zero szacunku ludzie obudźcie się przestańcie siać nienawiść taka fajna wieś jak Świętej pamięci sołtys Antosik żył nie było takiego chamstwa a Robertowi dajcie spokój skoro każdy z was miał szansę wystartować w wyborach czemu nie startowaliście pozdrawiam.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Nie dzik
  ponad rok temu ocena: 50%  34
  Coś takiego w wiosce?wszystkie dziki do odstrzału a tu bezpiecznie żyją no do czsu aż zostaną przerobione na kiełbaski.życzę smacznego
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Michał
  ponad rok temu ocena: 0%  33
  Ludzie co się z wami dzieje? Przecież swego czasu była to najbardziej zgrana wioska w powiecie. Kto was tak skłócił? Od kiedy to się dzieje? Może jakieś wydarzenie spowodowało że zapanowała u was taka atmosfera?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ J 23
  ponad rok temu ocena: 80%  32
  Szanowni komentujący przestańcie kompromitować wioske te błędy w waszej pisowni swiadcza o człowieku,wam chodzi o dobrego sołtysa czy o ciasto i alkohol,trudno zrozumiec że nawet do kościoła idziecie aby po mszy załapac sie na poczęstunek.a tutaj nie ponosi wstydu (...) tylko twórca wypocin ktore nazywa komentarzem,a Błazej to chyba już wyleczył obite zebra.prawdą jest ze jeden ptak może zasrać całe gniazdo.ludzie z okolic smieja sie jaką kulture posiadają osoby publicznie wypowiadając swoje żale.pani sołtys życze dużo cierpliwości aby za jakiś czas nie była tak podsumowana przez SWOICH wyborcow.miłego spokojnego dnia
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mieszkanka Strzelec Małych
  ponad rok temu ocena: 100%  31
  Te wszystkie komentarze nie maja sensu. Po co tutaj wypisujecie skoro zebranie było i nikt nie miał śmiałości otworzyć ust a teraz wypisujecie z błędami! swoje żale! Wiadomo jak to na naszej wsi każdy potrafi tylko za plecami obgadywać i mogę snuć domysły, ze autorami komentarzy są osoby, które nie głosowały na Panią Sołtys a chętnie placuszek i % próbowały co jest szczytem bezczelności z ich strony.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ PASTUCHY
  ponad rok temu ocena: 100%  30
  Pastuchy wracają z prokuratury mieszkańcu tysiąc .Dziękuje za uwage
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ dora
  ponad rok temu ocena: 100%  29
  Do kom.14 Piotr: Wesz się zastanów co piszesz bo pierwszy może siedziałeś i jadłeś ten placek , przynajmniej Pani Katarzyna miała honor postawić tą kawę i placek a stary sołtys to podziękowanie zrobił na siedząco bo mu wstyd było wstać.Robert nic nie zrobił zero odebrania tel .Kasia nie czytaj tych wpisów to tylko piszą ludzie co mają pusto w głowach.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Wtajemniczony
  ponad rok temu ocena: 100%  28
  Kasia nie czytaj tego wiemy jak było . My wiemy jak zorganizował akcje sprzatanie placu przed dożynkami .Ludzie z własnymi kosami spalinowymi przyszli mało że go nie było bo pilny wyjazd mu wypadł (zresztą tak jak za każdym razem ) to nawet paliwa do kosy kupionego z funduszu sołeckiego nie dostarczył .I taki z niego społecznik I że niby taki dobry . Jeszcze jedno ciekawe kto na niego smsy słał że wygrał PLEBISTYT NA NAJLEPSZEGO SOŁTYSA chyba sam bo za największą ilość wysłanych smsów jakaś nagroda była to nie chciał sie ujawnić .Ludzie przestańcie oceniać to co dopiero się zaczyna ocenić będziecie mogli za 5 lat . Kobieta tyle co zaczyna a wy już nienawiść siejecie i zło .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Do Piotra
  ponad rok temu ocena: 60%  27
  A powiem ci ze placki dobre były. A odchodzący sołtys bez honoru nawet kawy nie zrobil na odchodnecie sorki ale poruwnam go z byłym proboszczem na którego pożegnanie parafianie się zrzucali kawa i placki a obecny na powitanie sam parafian powitał w miły sposób po pierwszej mszy poczęstunku i powiem wam jak dla mnie mega .Myślę że tak samo od teraz będzie w Strzelcach Malych pani Sołtys jesteśmy z panią
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ja
  ponad rok temu ocena: 100%  26
  Wiesz ze tez to porównanie mi na myśl przyszło
  ~ Xyz
  ponad rok temu 25
  Poinformuje ."pastuchów :o możliwości zgłoszenia obrazy jak można ocenić osobe która spytała o godzinę spotkania tak potraktować brawo dla Pana Rafała ze potrafił się odezwać
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ GG
  ponad rok temu ocena: 100%  24
  Nie piszcie już bzdur i nie róbcie wstydu. Ciekawi mnie dlaczego nic nie piszą o wyborach w innych sołectwach?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ emi
  ponad rok temu ocena: 67%  23
  Słoma z butów wystaje, tylko ludzi anonimowo potraficie oczerniać, taka wieś, na zebraniu ludzie po % i brak kultury.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ja. Mieszkaniec
  ponad rok temu ocena: 100%  22
  Zebranie było ok, nie wiem czemu taka ocena? A słoma to chyba już nie te czasy.
  ~ Polo
  ponad rok temu ocena: 67%  21
  Na dokładkę hodowla dzików na skrzyżowaniu :D
  ~ Nikt
  ponad rok temu ocena: 33%  20
  Teraz to jest jedna wielka klika i nic więcej żal tylko żal każdy mądry w gębie wstyd i hanba
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ nowy
  ponad rok temu ocena: 100%  19
  hańba ?? bo?? Wstyd ??- czego?? A klika - czyli kto?
  ~ Xyz
  ponad rok temu ocena: 57%  18
  Wstyd i hańba to do tych co idiotyczne komentarze piszą i broną Celki .A szkoda ze nikt nie wspomniał na zebraniu ze Robert nie poinformował mieszkańców o mozliwosci złożenia wniosków o oszacowania suszy co skutkowało ze są poszkodowani na ogromną kwote i wiele innych spraw .
  ~ ja. Mieszkaniec
  ponad rok temu ocena: 67%  17
  Już po wyborach, teraz czas na nowe. Nie warto , bo tak naprawdę nie ma czego oceniać - osiągnięć ostatniej kadencji sołtysa. Życie pokaże i wszystko zweryfikuje co zmieni się w Strzelcach. Dobry Sołtys jednoczy wieś, działa wspólnie z mieszkańcami . Pani Sołtys ma te cechy, które mogą pchnąć rozwój tej wioski do przodu. Ale sołtys nie zrobi wszystkiego sam, do tego potrzebne jest zgrane społeczeństwo, któremu równie zależy na ulepszeniu życia. No Pani Kasiu .... do działania:)
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ PR
  ponad rok temu 16
  Piotr no nie wiem, Robert podobno jest dobry w kuchni :D
  ~ Junior
  ponad rok temu 15
  Do Xyz.. a Ty nie widziales ze masz susze na.polu, wszedzie trabili o suszy o szacowaniu a tu specjalne zapriszenie mialo byc?
  ~ Piotr
  ponad rok temu ocena: 33%  14
  Dla mnie to zmiana na gorsze, od Roberta to Pani Sołtys może być lepsza tylko w robieniu placków i rozdawaniu kiełbasy.
  ~ Nie mieszkaniec
  ponad rok temu ocena: 67%  13
  Moi mili mieszkam w sąsiedniej wiosce i dziwie się mieszkańcą dlaczego pozwolili Celce na jego drugą kadencje bo już w pierwszej nie miał czasu uczestniczyć w sesjach gminy a wkońcu był łącznikiem mieszkańców i gminy .a czy świetlica jest jego zasługą wątpie patrząc na foty to obecną mają w opłakanym stanie pewnie przyszła kolej na tą wieś i tyle w temacie .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Tak
  ponad rok temu ocena: 100%  12
  Bo w poprzednich wyborach o ziemię chodziło, komuś zależało na ziemi i głosy były podzielone wg rodziny
  ~ Mieszkaniec tysiąc
  ponad rok temu ocena: 45%  11
  Robert to był dobry gospodarz ludzie którzy próbowali powiedzieć swoje poprzez okrzyki to zwykłe pastuchy nie mający o niczym pojęcia
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ HaHa
  ponad rok temu ocena: 67%  10
  Dobry gospodarz dba o owce swoje a o Robercie tego nie można powiedzieć .
  ~ BR
  ponad rok temu ocena: 60%  9
  Moi mili. Czy zmiana dobra należy ocenić na koniec kadencji obecnej Pani sołtys.Teraz możemy ocenić, porównać działania poprzedniego sołtysa oraz sołtysa Celki. Przez ostatnie 8 lat naprawdę wiele się zmieniło na lepsze i nijak porównywać to do tego co wywalczył poprzedni sołtys. Wypadałoby podziękować sołtysowi za poświęcony czas i załatwienie tak wielu ważnych spraw. Najbardziej za świetlicę!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Xyz
  ponad rok temu ocena: 100%  8
  Poprzednik chociaż telefon odebrał jak ktoś dzwonił albo oddzwonil. A Robert wiecznie nieaktywny .
  ~ Ja
  ponad rok temu ocena: 100%  7
  Za poprzednika Celki funduszu soleckiego nie było tyle w temacie
  ~ do Strzelce
  ponad rok temu ocena: 63%  6
  Zgadza się ale dobrze że działała i wytrwała do końca kadencji im i ich poprzednikom z pierwszej kadencji byłego już włodarza bo chyba nawet dożynki by się nie odbyły bez ich zaangażowania o reszcie nie ma co wspominać
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Strzelce
  ponad rok temu ocena: 69%  5
  Prawda jest taka że przez ostatnie lata tylko rada sołecka działała. Myśle ze dopiero teraz naprawde coś sie zacznie dziać w stronę dobra mieszkańców.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ktoś
  ponad rok temu 4
  Brawo Strzelec
  ~ Mieszkaniec 2
  ponad rok temu ocena: 75%  3
  Dobra ?? To jest bardzo dobra zmiana
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kto
  ponad rok temu ocena: 31%  2
  To się porobiło
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mieszkaniec
  ponad rok temu ocena: 75%  1
  A co masz na myśli ja sądze że dobra zmiana .