Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola
R E K L A M A

Kierowco! Też bywasz pieszym. Zwolnij! - wołały dziś dzieci [FILM]

› Aktualności 9 miesięcy temu    7.06.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Akcja dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu zaskoczyła kierowców. A one tylko proszą: Kierowco! Zwolnij!Akcja dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu zaskoczyła kierowców. A one tylko proszą: Kierowco! Zwolnij! fot. A. Fajczyk

Przez kilkanaście minut skrzyżowaniem ulic Granicznej i Starogostyńskiej dziś rządziły dzieci. Uczniowie najmłodszych klas Szkoły Podstawowej nr 5 w Gostyniu wyszli na jezdnię, aby pokazać zmotoryzowanym, że pieszy w tym dziecko wchodzące na „zebrę”, też jest uczestnikiem ruchu drogowego. I również chce być bezpieczny.

R E K L A M A

Ile wody przez dekadę przelalo się przez gostyński basen? - KLIK

Najpierw zawyła syrena, po czym część uczniów wyszła z pomponami na jezdnię i zaprezentowała się w tańcu. W tym czasie ruch na drodze musiał być zatrzymany - zadbały o to policjantki z wydziału ruchu drogowego KPP w Gostyniu. Inne dzieci z klas I - III przygotowały hasła, związane z bezpieczeństwem poruszania się po drodze. Trzymały przygotowane wspólnie z nauczycielami transparenty, aby kierowcy stojących na drodze samochodów mogli je przeczytać. - To były ich prace, same mogły pokazać, co im się nie podoba w komunikacji drogowej, co je boli, co im przeszkadza u kierowców, pędzących po drodze - opowiada Mikołaj Rogala, wicedyrektor gostyńskiej „piątki”.

Pomysłodawczynią akcji była Wiesława Prałat, która jest odpowiedzialna za bezpieczeństwo dzieci z gostyńskiej „Piątki” na drodze. Pracuje w szkole jako „pani STOPEK”, z uśmiechem przeprowadza uczniów przez jezdnię i na bieżąco może obserwować, jak zachowują się zmotoryzowani uczestnicy ruchu wobec pieszych. A nie zawsze jest to prawidłowe i uprzejme zachowanie.

Dlatego warto zapamiętać hasła dzieci: Kierowco! Też bywasz pieszym! Pieszy, pieszy się nie spieszy! Głowę na karku miej, na drodze szalej mniej. Razem bądźmy bezpieczni. Kierowco, uważaj! Tu jest szkoła.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  R E K L A M A
  R E K L A M A