Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Kolejna hala w mieście. Cieszą się uczniowie „zetki”

› Aktualności 8 miesięcy temu    10.05.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 11 ocen 7 / 100%
A A A
 fot. fotomontaż M. Mostowy

Dobrą wiadomość podczas uroczystości pożegnania abiturientów w ZSZ w Gostyniu przekazał uczestnikom Marek Smektała, naczelnik wydziału oświaty w starostwie powiatowym.  Poinformował, że 27 kwietnia gostyński starosta Robert Marcinkowski podpisał umowę na wykonanie dokumentacji hali sportowo-widowiskowej przy ulicy Poznańskiej.

R E K L A M A

Dokumentację, w dwóch etapach, opracowuje Pracownia Projektowa Grzegorz Tatarka z Gostynia. Do końca lipca będą wykonane i opracowanie badania geotechniczne oraz niezbędne dokumenty geodezyjne. Ma być sporządzona koncepcja i wizualizacja. II etap prac nad dokumentacją (z zakończeniem do 15 listopada) przewiduje sporządzenie projektu, zgodnego z przepisami prawa budowlanego, wraz ze wszystkimi opiniami i uzgodnieniami, jakie są niezbędne do uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę. Za opracowanie całości powiat zapłaci z własnego budżetu ok. 158 916 zł brutto.

Jak ma wyglądać centrum Krobi po rewitalizacji?

Powiat planuje pozyskać środki zewnętrzne już na realizację inwestycji dla ZSZ przy ul. Poznańskiej. Prawdopodobnie rozpoczęcie prac będzie możliwe po otrzymaniu dofinansowania. Hala sportowo-widowiskowa zostanie dobudowana do budynku szkoły. Wewnątrz ma znajdować się zaplecze, składające się z 4 szatni dla 24 osób każda, z niezbędnymi urządzeniami higieniczno-sanitarnymi.

Zaplanowano co najmniej 2 pomieszczenia trenerów (nauczycieli) i sędziów, poza tym pomieszczenia magazynowe na sprzęt sportowy (bramki, siatki) i sprzęt porządkowy. Jak hala sportowa, to i płyta boiska, której wymiary mają wynosić 20 x 40 m. Będą też wymagane obiegi (wysokość nad boiskiem 9 m netto) oraz wyznaczone boiska: do piłki ręcznej, koszykowej, siatkowej i tenisa ziemnego. Za to widownia w formie trybun składanych usytuowana zostanie wzdłuż dłuższego boku boiska.

TUTAJ o kierowcy, którego za bardzo poniosło

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 7 głosów: 7 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (12)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Były uczeń
8 miesięcy temu ocena: 0%  12
Uwagi komentatorów trafne. Hania poszła w odstawę, ale nic się w życiu nie zmieniło. Wystarczy zobaczyć kto pisał artykuł i wszystko jasne. Lukier i propaganda godna powiatowych faktów. Gratulacje. Niedługo będziecie lepsi niż TVPiS
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ też były
8 miesięcy temu ocena: 75%  11
Nie widzę nic dziwnego w tym artykule. Rzetelnie napisano o powstającym projekcie i już. Nie wszyscy lukrują ratusz i atakują powiat jak pewien portalowy Jarosław. Tam dopiero prawdziwe TVPPIS BIS.
~ prop
8 miesięcy temu ocena: 25%  10
W takim razie tytuł powinien brzmieć: " PRZED WYBORAMI NARYSUJĄ NOWĄ HALĘ. NIE WIADOMO KIEDY POWSTANIE I ZA CO". Wtedy opisana będzie rzeczywistość.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PSG
8 miesięcy temu ocena: 33%  9
Propaganda aż nieprzyjemnie się robi. Powiat z wielkim hukiem ogłasza, że wybuduje halę sportową, a prawda jest taka, że jedynie przygotowuje dokumentacje. Czy wybuduje i kiedy wybuduje? O tym cisza. Jest tylko mała wzmianka: " Prawdopodobnie rozpoczęcie prac będzie możliwe po otrzymaniu dofinansowania. " Czyli, jeżeli nie otrzymają dofinasowania, to sami tego nie zrobią. Ale ważny jest tytuł "Będzie hala". Jeżeli powiat wpadnie na pomysł stworzenia dokumentacji na skoczni narciarskiej, to ŻG napisze w tytule "Powstanie skocznia większa niż w Zakopanem" :)))) Ja sądzę, że to wyborcza, tania w sumie, zagrywka.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PGS
8 miesięcy temu ocena: 100%  8
Gdzie tu widzisz propagandę? Chyba pomyliłeś z czerwonym portalem. Przecież żeby coś wybudować, najpierw musi być dokumentacja. Dokumentacja spowoduje, że budowa będzie możliwa. Czytaj uważnie i myśl.
R E K L A M A
~ powiat inwestuje
8 miesięcy temu ocena: 100%  7
Projekt kosztuje prawie 160 tysięcy i powiat płaci za niego w całości, co wynika z artykułu. Więc panie Sprawdźmy podaruj sobie te "zenonowe" wypociny. Zazdrosny jesteś, że powiat coś robi a efekty normalni ludzie widzą. Szkoła w Brzeziu też powiatowa i coraz piękniejsza po rozbudowie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wybory już idą...
8 miesięcy temu ocena: 100%  6
Czyli nie ma tego w powiatowym WPF ? - nie ma zabezpieczonych pieniądzy na budowę i nie ma określonej daty budowy. Kiełbacha wyborcza. Do wymiany w zbliżających się wyborach!
~ Sprawdźmy
8 miesięcy temu ocena: 57%  5
Proste pytanie - czy powiat gostynski ma zapisaną tą inwestycję w Wieloletniej Prognozie Finansowej? Proszę redakcję o sprawdzenie. Jeśli ma zapisaną budowę to proszę podać zabezpieczoną kwotę i rok budowy ( musi być tam określone). Jeśli nie ma tej budowy w WPF (wedlug mnie na 99% nie ma ) to jest to zwykła przedwyborcza kiełbasa wyborcza. Przy ogromnym zadłużeniu powiatu , planowanych kolejnych wielomilionowych zobowiązaniach (PPP) ten news brzmi jak ponury żart z uczniów Zespołu Szkół Zawodowych. Proszę redakcję o sprawdzenie tych danych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SlepyCzyJaki?
8 miesięcy temu ocena: 80%  4
A gdzie tu jest Panie Sprawdźmy napisane, ze powiat już buduje halę. Na razie mają środki na dokumentację i podpisaną umowę na wykonanie projektu Cyt: Prawdopodobnie rozpoczęcie prac będzie możliwe po otrzymaniu dofinansowania. Prawdopodobne - czyli nie musza mieć wpisane w WPF
~ gostyniak
8 miesięcy temu ocena: 100%  3
O tej hali słychać już od ładnych kilku lat...w zetce jest chyba z 8 klas pierwszych a są 4 roczniki i mają do dyspozycji 1 salę na Tuwima. A co do wyborów... ścieżka rowerowa do Kunowa to też wybory ? jest kasa niech robią, tym bardziej jak nasze dzieciaki maja korzystać i być zdrowsze.... co do parkingu, dobrze że ten przy Biedronce nie jest płatny ;-)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ były uczeń
8 miesięcy temu ocena: 40%  2
Idą wybory, gdy brakuje sukcesów każdy news jest ważny, nawet jeślii nic nie wnosi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ VD5
8 miesięcy temu ocena: 75%  1
Gratuluję że powstanie ta hala, ale większy parking by się przydał dla samochodów uczniów. Nie ma czasem gdzie parkować. Proszę o zastanowienie się nad tą kwestią.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A