Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Na rewitalizację rynku i wyspy potrzeba milionów

› Aktualności› Samorząd 8 miesięcy temu    10.05.2018
Bogdan Bujak
komentarzy 2 ocen 1 / 0%
A A A
Krobia. Na Wyspie Kasztelańskiej i rynku skupiły się plany rewitalizacyjne założone we wniosku przesłanym do WRPOKrobia. Na Wyspie Kasztelańskiej i rynku skupiły się plany rewitalizacyjne założone we wniosku przesłanym do WRPO fot. Źródło: Gmina Krobia

Trzeba przyznać, że z rozmachem podeszły krobskie władze do zagadnienia rewitalizacji miasta. Od dawna mówiło się, że sama renowacja rynku w Krobi czy Wyspy Kasztelańskiej tanie nie będą. Jednak liczby, które figurują we wniosku o dofinansowanie złożonym do Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego i tak przyprawiają o zawrót głowy.

R E K L A M A

Całość przedsięwzięcia, czyli rewitalizacji centrum miasta miałaby kosztować uwaga... około 18,5 miliona złotych. Środki zewnętrzne, o jakie stara się samorząd to prawie 12 milionów złotych. Czyli łatwo sobie policzyć, że z „własnej kieszeni” gmina będzie musiałaby wydać, mniej więcej 6,5 miliona złotych.

W tym przypadku miejscowi samorządowcy zdecydowali się na projekt o szerokim wymiarze, a co za tym idzie kapitałochłonny.

– Postanowiliśmy wyjść naprzeciw kryteriom oceny, które wyraźnie premiują projekty kompleksowe, wielofunkcyjne – tłumaczy wiceburmistrz Krobi, Michał Listwoń.

Jakie prace na rynku i Wyspie Kasztelańskiej miałyby pochłonąć tak duże sumy pieniędzy? Co może być dużą przeszkodą w uzyskaniu dofinansowania? Kiedy ewentualnie można spodziewać się wyników konkursu - przeczytasz w aktualnym wydaniu "Życia Gostynia". 

Czytaj także: kto, komu przybywa z pomocą oraz o najsłodszym z dotychczasowych wypadków

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ jo jo
8 miesięcy temu ocena: 80%  2
najlepiej niech nic nieroba nujlepiej wszedzie zimniuki do potarzycy sciezka nie bu mi murge wezma
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mars
8 miesięcy temu ocena: 50%  1
Ten wice Listwon to chyba nie zyje w naszej rzeczywistosci. Niech swoja pensje za pierdzenie w stolek przeznaczy na te projekty. Za taka kase co innego w gminie by zrobili... ludzie utwardzonych drog nie maja... chodniki do naprawy, place zabaw doposazyc, a nie przystan ns fosie budowac... brak slow
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A