Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola
R E K L A M A

Kolejna zagadka rozwiązana

› Historia ponad rok temu    12.02.2018
Izabela Skorzybót
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Kolejny sukces GaSoGostyń. Kolejny sukces GaSo fot. archiwum ITS

Po zakończonych sukcesem poszukiwaniach rodziny Tadeusza Tomaszewskiego, członkowie GaSo Gostyń podjęli się kolejnego wyzwania.

R E K L A M A

- Na prośbę Pani Małgorzaty Przybyły z Międzynarodowej Służby Poszukiwań (International Tracing Service – ITS) postanowiliśmy podjąc się kolejnego wyzwania. W zasobach ITS-u jest zegarek po Władysławie Słowińskim, który najprawdopodobniej zginął w tym samym obozie koncentracyjnym co Tadeusz Tomaszewski, czyli w Neuengamme - mówi Maciej Gaszek.

Ustalili, że nadano mu numer obozowy 59537.

- Nasze tropy skierowaliśmy w okolice Środy Wielkopolskiej, Bukowego Lasu i Murzynowa Kościelnego. Władysława Słowińskiego po zakończeniu działań wojennych poszukiwała siostra oraz brat, mieszkający wówczas w Anglii. Dzisiaj udało się odnaleźć rodzinę Władysława Słowińskiego, która mieszka w Środzie Wlkp. Po decyzji osoby najbliżej spokrewnionej, pamiątka po Władysławie Słowińskim pozostanie w zasobach International Tracing Service - informuje Maciej Gaszek.

 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A