Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Kontrowersyjna inwestycja prawie gotowa [zdjęcia]

› Gospodarka 4 miesiące temu    4.09.2019
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Pępowo. Wiatrak będzie wyłączony z użytku. Całość zadania wyniesie prawie 900 tysięcy złotychPępowo. Wiatrak będzie wyłączony z użytku. Całość zadania wyniesie prawie 900 tysięcy złotych fot. A. Twardowska

Trwają czynności odbiorowe, niebawem stary wiatrak Franciszek będzie cieszył oko bez drucianego opłotowania wokół. Przypomnijmy, iż w Pępowie od tygodni trwała renowacja zabytkowego koźlaka wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu. Najpierw rozbierano obiekt, a potem oczyszczano, konserwowano konstrukcję drewnianą młyna, a następnie przystąpiono do jego odtwarzania.

 

W ubiegłym tygodniu testowo odpalono wieczorne oświetlenie. Niebawem teren będzie otwarty dla odwiedzających, czekają go jeszcze poprawki. Między innymi chodzi o wymianę podłogi i skrawek chodnika.

- Wykonawca zgłosił już nam obiekt do odbioru. (…) Wynikły pewne rzeczy dodatkowe - zbyt zniszczona podłoga i brak kawałka chodnika. Pierwotnie planowaliśmy, że wiatrak będzie obiektem bez dostępu, projektant nie zaplanował jak gdyby łącznika między chodnikiem a schodami – mówi wójt Grzegorz Matuszak.

Mimo tego, że obiekt będzie zakluczony, wójt wie, że chętnych do wejścia na schody nie zabraknie, dlatego zasadne jest przesadzenie traw i zrobienie tam skrawka chodniczka.

Całość zadania to koszt prawie 900 tysięcy złotych.

- To bardzo duża inwestycja. Pochłonęła dużo pieniędzy z naszego budżetu. W pewnym momencie pan wójt mnie przekonał do tego, żeby za nią zagłosować. Chociaż jest ona cały czas kontrowersyjna dla społeczeństwa – mówił radny Ireneusz Matyla, dopytując w imieniu mieszkańców o szczegóły inwestycji.

Gmina nie planuje ogradzać tego terenu. Chce, by służył mieszkańcom i gościom.

- Wiecie, czym skutkują ogrodzenia. Jest tam założony monitoring, więc obiekt jest pod nadzorem – zauważył wójt.

Dodał, że słyszy od mieszkańców przyległej ulicy, że nie ma dnia, by ktoś nie przystawał i nie robił zdjęć. Byliśmy tam z aparatem, zobaczcie galerię zdjęć. 

Zobacz także, co dzieje się na terenie oczyszczalni ścieków w Pępowie - KLIK.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!