Korona pokazała charakter. Hat-trick Cubala

› Sport i rekreacja› Piłka nożna 10 dni temu    12.05.2019
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
Korona Piaski - AP Reissa 5 : 3Korona Piaski - AP Reissa 5 : 3 fot. S. Hajduk

Huśtawkę nastrojów zafundowali swoim kibicom piłkarze Korony Piaski w sobotnie popołudnie. Zespół z Piasków prowadził z AP Reissa 1 : 0, jednak na początku drugiej połowy goście wyszli na prowadzenie. Drużyna Grzegorza Posikaty zdołała odwrócić losy spotkania. Do wygranej gospodarzy poprowadził Dawid Cubal, który w niespełna kwadrans zdobył trzy bramki.

Korona objęła prowadzenie już w 10. minucie po strzale Jakuba Dziury. Podrażnieni stratą bramki goście próbowali odrobić straty już w pierwszej połowie spotkania. W 33. minucie piłka po interwencji Mateusza Dziubałki odbiła się od poprzeczki. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy strzelał Adrian Reiss, jednak golkiper Korony sparował piłkę na rzut rożny. Ostatnie słowo w pierwszej połowie mogło należeć do gospodarzy. W 45. minucie sytuacji bramkowej nie wykorzystał Tomasz Malicki. Po zmianie stron goście w 62. minucie wyszli na prowadzenie 2 : 1. Gospodarze przeżywali trudne chwile na początku drugiej połowy, jednak wygrali ten mecz. Do zwycięstwa Koronę poprowadził Dawid Cubal, który w niespełna kwadrans trzy razy pokonał Piotra Ignatowicza i gospodarze prowadzili w 84. minucie już 4 : 2. Choć do zakończenia meczu pozostało niewiele czasu, to zespoły zdobyły jeszcze po jednym golu. Korona wygrała 5 : 3 i ma w dorobku 32 punkty po 25. kolejce ligi międzyokręgowej. - Drużyna pokazała charakter. Graliśmy do końca i wydarliśmy to zwycięstwo. Uważam, że wygraliśmy zasłużenie, bo mieliśmy więcej sytuacji bramkowych - powiedział po meczu trener Korony Piaski.

Kania podzieliła się punktami z Wiarą Lecha Poznań.

Korona Piaski – AP Reissa Poznań 5 : 3 (1 : 0)
1 : 0 – Jakub Dziura (10’)
1 : 1 – Tymoteusz Zieleśkiewicz (53’)
1 : 2 – Dominik Oses (62’)
2 : 2 – Dawid Cubal (72’)
3 : 2 – Dawid Cubal (82’)
4 : 2 – Dawid Cubal – z rzutu karnego (84’)
5 : 2 – Łukasz Fabich (86’)
5 : 3 – Tymoteusz Zieleśkiewicz (89’)
Korona: Dziubałka – Jankowiak (46’ Wojtyczka), Gendera, Cubal, Wyrzykiewicz (90’ Stachowiak), Norkiewicz, T. Szymczak, Malicki (86’ Berchert), Fabich, Dziura (71’ Witomski)