Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AGoogle Projekt A1
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Kraksa na „krajówce”. Naczepa ciężarówki uderzyła w osobowe auto

› Wypadki 4 miesiące temu    11.05.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Droga krajowa nr 12 - skrzyżowanie na wysokości zajazdu Dobrodziej. kolizja samochodu osobowego z ciężarówkąDroga krajowa nr 12 - skrzyżowanie na wysokości zajazdu Dobrodziej. kolizja samochodu osobowego z ciężarówką fot. fb OSP w Krzemieniewie

Gostyńscy strażacy pracowali dziś rano w Krzemieniewie. Około godz. 4.00 otrzymano zgłoszenie, że na ul. Leszczyńskiej (leżącej w ciągu krajowej „12”), na skrzyżowaniu na wysokości Zajazdu „Dobrodziej” zderzyły się dwa samochody - osobowy z ciężarówką.

Ze zgłoszenia, które otrzymał dyspozytor KM Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie wynikało, że 4 osoby są poszkodowane, w tym jedno dziecko. Na miejsce wysłano 4 zastępy straży pożarnej: jednostki ratowniczo-gaśnicze z Gostynia i Leszna oraz OSP z Krzemieniewa i Pawłowic. Na miejscu okazało się, że przy ciężarówce uszkodzona jest naczepa. Natomiast samochód osobowy ma mocno zniszczony przód, gdyż pchnięty siłą, uderzył w słup lampy.

- Strażacy stwierdzili, że osobówka znajduje się na poboczu, a ciężarówka zjechała ze skrzyżowania i stała na pobliskim parkingu - informuje mł. bryg. Rafał Wypych, oficer prasowy KM PSP w Lesznie.

Policja wytropiła handlujących tytoniem - KLIK

Wszystkie osoby, które podróżowały samochodami były przytomne, wyszyły z nich o własnych siłach, znajdowały się poza nimi.

- Nie było uwięzionych poszkodowanych. Strażacy pracujący na miejscu udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dziecku, które - pod opieką dorosłych - przebywało w pobliskim hotelu - dodaje mł. bryg. Rafał Wypych.

Na miejsce wezwano też karetkę pogotowia. Po przyjeździe zespołu ratownictwa medycznego uczestnicy zdarzenia zostali przebadani, szczególnie zajęto się dzieckiem.

- Lekarz jednak nie podjął decyzji o konieczności transportu do szpitala na szczegółowe badania. Nie stwierdzono nic niepokojącego. Wszystkie osoby, uczestniczące w zdarzeniu pozostały na miejscu - mówi mł. bryg. Rafał Wypych. Akcja, w której strażacy także zabezpieczali drogę i sprzątali skutki wypadku, trwała łącznie 1,5 godziny. Okoliczności zderzenia na krajówce wyjaśniają leszczyńscy policjanci, którzy zakwalifikowali je jako kolizję.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!