Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Wpadli na trop. W budynkach znaleźli 5 ton suszu

› Z policji 10 miesięcy temu    10.05.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. KPP Gostyń

Jeden z największych sukcesów w ostatnich latach zanotowali w tym tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu. Od pewnego czasu gostyńscy kryminalni prowadzili wzmożone działania skierowane na zwalczanie przestępczości akcyzowej. Dzięki temu wpadli na trop pewnej nieruchomości w powiecie leszczyńskim służącej za magazyn tytoniu bez akcyzy. Jednak raczej nikt się nie spodziewał ilości towaru, która będzie ta przechowywana.

- W środę, 8 maja funkcjonariusze weszli na teren wytypowanej posesji. W pomieszczeniach budynków gospodarczych znaleźli łącznie 32 kartony suszu tytoniowego o łącznej wadze blisko 5 ton - relacjonuje aspirant sztabowy Monika Curyk, zastępca rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

W jednym z budynków znajdowało się dwadzieścia kartonów, w kolejnych dwanaście. O sprawie zostali powiadomieni także funkcjonariusze delegatury Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Lesznie, którzy włączyli się do działań policjantów.

W krótkim czasie zatrzymano 38-letniego mężczyznę - mieszkańca powiatu gostyńskiego, który okazał się właścicielem kontrabandy.

- Jak ustalili nasi śledczy przestępcza działalność mogła narazić Skarb Państwa na straty sięgające ponad 2 000 000 złotych - dodaje Monika Curyk.

38-latek został osadzony w areszcie i w najbliższym czasie usłyszy zarzuty z ustawy karno-skarbowej.

Przeczytaj także: ciężko ranny kierowca zabrany helikopterem

 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Aa
10 miesięcy temu 1
Gdzie to było
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji