Krobianka ograła lidera. Wisła i Zjednoczeni mają po punkcie

Krobianka ograła lidera. Wisła i Zjednoczeni mają po punkcie - Zdjęcie główne

Powody do zadowolenia mają kibice Krobianki Krobia. Po nie najlepszym początku sezonu zespół z Krobi odniósł w sobotę trzecią wygraną z rzędu. Zespół Sławomira Gintowta pokonał na wyjeździe Rydzyniaka Rydzyna 1 : 2.

Trudne zadanie czekało piłkarzy Krobianki, bo w szóstej kolejce pojechali na mecz z Rydzyniakiem, który do soboty miał na swoim koncie komplet zwycięstw. Zaczęło się planowo. Gospodarze objęli prowadzenie w 41. minucie. Goście wzięli się do odrabiania strat w drugiej połowie. Do remisu doprowadził Tobiasz Malcherek, a kilka minut przed zakończeniem spotkania zwycięską bramkę z rzutu karnego zdobył Jędrzej Knapp. Punkt w szóstej serii spotkań zdobyła Wisła Borek Wielkopolski. Z remisu z Tęczą-Osa Osieczna trener Tomasz Gawroński nie był zadowolony. Goście zdobyli bramkę z rzutu karnego. Grający trener Wisły uważa, że jedenastki za zagranie ręką sędzia nie powinien dyktować. - Liczyliśmy na więcej. Chcieliśmy zdobyć w tym pojedynku trzy punkty, żeby utrzymać się czołówce - powiedział trener Wisły Tomasz Gawroński. O jedno oczko wzbogacili się też Zjednoczeni Pudliszki. Punkt zdobyty w meczu wyjazdowym z Juna-Trans Stare Oborzyska należy uznać za sukces drużyny Andrzeja Loksia. Goście kończyli ten mecz w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę zobaczył Przemysław Kaczmarek.

Wisła Borek Wielkopolski - Tęcza-Osa Osieczna 1 : 1 (0 : 0)
0 : 1 - Jakub Prałat - z rzutu karnego (63')
1 : 1 - Cezary Tomczak (87)
Wisła Borek Wlkp.: Kędzia - Baran, Gawroński, P. Gościniak, Juskowiak, Konieczny, Grzemski (70' Janowski), Tomczak, Pelczyk, Łukaszewski (60' Urbaniak), Kasprzak

Rydzyniak Rydzyna - Krobianka Krobia 1 : 2 (1 : 0)
1 : 0 - (41')
1 : 1 - Tobiasz Malcherek (55')
1 : 2 - Jędrzej Knapp - z rzutu karnego (84')
Krobianka: Dembski - Kluczyk, Kędziora (84' Lada), Knapp, Malcherek (90' Kabała), J. Urbański, Chwaliszewski, Tomczak (46' Mikołajczak), Naskręt, Szpurka, M. Urbański

Juna-Trans Stare Oborzyska - Zjednoczeni Pudliszki 1 : 1 (0 : 0)
0 : 1 - Remigiusz Jerszyński (55')
1 : 1 - (57')
Zjednoczeni: F. Bzdęga - P. Bzdęga, Żelichowski (60' Pajkert), Głoskiewicz, Gronowski, Lisiak, Dudka, Andrzejewski, P. Kaczmarek, Jerszyński (80' Becela), Paszek