Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Krzyczała, wzywając pomocy. Staruszce pomogli sąsiedzi

› Wypadki 8 miesięcy temu    6.11.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 6 / 100%
A A A
Sąsiedzi zaalarmowali służby do samotnej staruszki, wzywającej pomocySąsiedzi zaalarmowali służby do samotnej staruszki, wzywającej pomocy fot. arch. portalu gostynska.pl/A. Fajczyk

Przewróciła się i złamała nogę. Trudno było wstać, więc zaczęła krzyczeć. Po służby zadzwonili sąsiedzi. W ten sposób pomogli 83-letniej mieszkance bloków przy ul. Hutnika w Gostyniu.

Wszystko działo się dzisiaj, około godz. 10.50. Wtedy dyżurny gostyńskiej policji otrzymał zgłoszenie z jednego z bloków przy ul. Hutnika w Gostyniu. Dzwonili sąsiedzi informując, że jedna z lokatorek głośno wzywa pomocy.

- Mieliśmy informacje, że kobieta mieszka sama i nie może sobie otworzyć drzwi otworzyć - powiedział dyżurny gostyńskiej policji.

Jak ratowano kobietę, zatrutą gazem przy ul. Górnej w Gostyniu - TUTAJ

Na miejsce skierowano patrol policji, a ponieważ do mieszkania nie można było się dostać (drzwi wejściowe były zamknięte, a zamek zablokowany kluczami włożonymi od środka), zaalarmowano też straż pożarną. Tak się składa, że starsza kobieta mieszka na parterze. - Strażacy wybili szybę w drzwiach balkonowych, otworzyli je. Dzięki temu do mieszkania mogli dostać się wezwani ratownicy medyczni - wyjaśnia kapitan Marcin Nyczka, rzecznik prasowy komendy powiatowej straży pożarnej w Gostyniu. Kobieta była przytomna, ale osłabiona. Próbowała jeszcze doczołgać się do łóżka. Lekarz, który dojechał na miejsce zdecydował, że karetka pogotowia zabierze lokatorkę do gostyńskiego szpitala.

Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że starsza kobieta opadła z sił, przewróciła się i nie mogła samodzielnie wstać, gdyż złamała nogę. Zaczęła głośno wzywać pomocy, co - na szczęście - usłyszeli sąsiedzi i bez chwili wahania powiadomili służby.

+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!