Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Książka dla chorych, starszych i niepełnosprawnych prosto do domu

› Społeczeństwo› Edukacja ponad rok temu    29.01.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 4 ocen 1 / 100%
A A A
Borecka biblioteka rozwinęła usługę „Książka na telefon” dla chorych, starszych i niepełnosprawnych mieszkańców gminy BorekBorecka biblioteka rozwinęła usługę „Książka na telefon” dla chorych, starszych i niepełnosprawnych mieszkańców gminy Borek fot. fotolia.com

Biblioteka Publiczna w Borku Wlkp. po raz kolejny wyciąga rękę do chorych, starszych i niepełnosprawnych mieszkańców gminy. - To miejsce przyjazne, otwarte na ich potrzeby - zapewnia dyrektor Marlena Kowalska, zapraszając do korzystania z usługi „Książka na telefon”.

Dzięki akcji czytelnik, który ma ochotę poczytać, pouczyć się, chciałby coś obejrzeć, może zamówić materiały biblioteczne przez telefon, a pracownicy - w ramach akcji - dostarczą je do domu.

„Książka na telefon” zapewnia dostęp do oferty publicznej biblioteki w Borku wszystkim mieszkańcom gminy. Materiały zamawiać można telefonicznie, w godzinach otwarcia placówki, pod nr telefonu 65 571 61 50.

- Przy wyborze literatury czytelnicy mogą liczyć na pomoc bibliotekarek lub skorzystać z katalogu on-line, znajdującego się na stronie internetowej biblioteki - zachęca dyrektor Marlena Kowalska. - Materiały na terenie miasta Borek Wlkp. są w miarę możliwości na bieżąco dostarczane do domu czytelników, oczywiście po wcześniejszym ustaleniu z nimi terminu. Natomiast jeśli chodzi o poszczególne miejscowości gminy, to dniem dostarczania jest ostatni czwartek miesiąca - dodaje.
 

Borecka biblioteka rozwinęła usługę „Książka na telefon” w 2011 roku, w trosce o czytelników będących w trudnej sytuacji życiowej czy zdrowotnej. - Od początku organizowana była z myślą o osobach starszych, chorych lub niepełnosprawnych, które z różnych przyczyn nie mogą dotrzeć do naszej placówki - mówi Marlena Kowalska.

TUTAJ o uczestnictwie mieszkańców powiatu gostyńskiego w Światowych Dniach Młodzieży 2019 - KLIK

Pomysł poszerzenia oferty boreckiej biblioteki zrodził się w głowach bibliotekarek, którym zależy, aby dotrzeć z książką do jak najszerszego grona odbiorców. Inicjatorki akcji zapewniają, że czytelnicy, którzy otrzymują zamówione materiały są zadowoleni, że mogą bez wychodzenia z domu korzystać ze zbiorów publicznej placówki.

Usługa „Książka na telefon” wpisała się już na stałe w ofertę boreckiej biblioteki. W 2018 roku z oferty skorzystało 87 osób. Bywały miesiące, kiedy było 10 zleceń.

Katalog on-line dla zamawiających Książkę przez telefon” - po adresem : www.borekwlkp-bpmig.sowwwa.pl

Godziny otwarcia biblioteki publicznej w Borku:

poniedziałek - wtorek godz. 11.00 - 18.00

środa - czwartek - 9.00 - 16.00

piątek - 11.00 - 18.00

Jak spędziły ferie dzieci z gminy Poniec? - ZOBACZ

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Bibliotekarka
ponad rok temu ocena: 0%  4
Poniec też rozwozi książki po domach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Czytelniczka
ponad rok temu ocena: 20%  3
Wszystkie biblioteki, świadczą takie usługi, dla mieszkańców, w swoich miejsowościach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do Czytelniczka
ponad rok temu ocena: 0%  2
A która jeszcze biblioteka w powiecie świadczy takie usługi?
~ Czytelnik
ponad rok temu ocena: 20%  1
Fajny pomysł, może inne biblioteki go podchwycą.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji