Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Ktoś rozrył teren przy placu zabaw. Gmina zobowiązała mieszkańca

› Społeczeństwo 5 miesięcy temu    13.03.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Krobia. Oburzenie interweniującego wydaje się jak najbardziej uzasadnioneKrobia. Oburzenie interweniującego wydaje się jak najbardziej uzasadnione fot. Bogdan Bujak

Co się tutaj dzieje? Jak to wygląda? Proszę zobaczyć ten plac zabaw. Siatka, jeszcze jeden słupek zniszczone. Płotek przewrócony, wyrwany, gdzieś tam leżą opony. Co to jest? – zwrócił się do naszej redakcji jeden z Czytelników w sprawie terenu rekreacyjnego w okolicy dworca PKP w Krobi.

Udaliśmy się na wspomniane miejsce, aby sprawdzić o co też chodzi interweniującej osobie. Po dojeździe długo nie trzeba było szukać powodów, dla których skontatkowano się z nami. W pierwszej chwili wydało nam się, że musi być tutaj prowadzona jakaś inwestycja, a bałagan pozostawili po sobie robotnicy, którzy wrócą na drugi dzień dokończyć pracę. Bo dojście do placu zabaw wyglądało, jak po przejechaniu „tabunu czołgów”.

– To nie jest droga dojazdowa dla nikogo. A jak dzieci mają tutaj przejść. Czy to jest bezpieczne? Bo dla mnie nie – dodaje rozgoryczony mieszkaniec.

Ponieważ jest to teren gminy swoje zapytania skierowaliśmy to krobskiego magistratu. Pierwsze z nich dotyczyło  właśnie tego, czy nie są prowadzone jakieś prace w obrębie placu zabaw, co mogłoby tłumaczyć taki, a nie inny wygląd terenu? Okazało się, że nie.

– Stan techniczny drogi wynika z użytkowania jej przez jednego z mieszkańców gminy, który mówiąc kolokwialnie „rozjechał ją sprzętem ciężkim”. Osoba ta została już zobligowana przez gminę do przywrócenia pierwotnego stanu drogi – wyjaśnia Adam Sarbinowski z Urzędu Miejskiego w Krobi.

Do gminy docierały już wcześniej sygnały dotyczące nieprawidłowego użytkowania tego terenu przez niektórych mieszkańców. Urzędnicy byli także świadomi, co się dzieje dzięki przeprowadzonym we własnym zakresie wizjom lokalnym. 

W kwestii uszkodzeń na samym placu zabaw naprawa powinna zostać zrealizowana do końca marca.

Czytaj także: wszystkie partie zioła wycofane z rynku. Co w nim znaleziono?

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (4)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Xyz
  5 miesięcy temu 4
  Zawiść ludzka nie zna granic. To że syn narobil długów, nabrał kredytów i sobie nie mógł sobie poradzić w życiu to jest tylko i wyłącznie pani wina, chłopacy którzy pracują na tej firmie sa naprawdę przyjaźni wystarczyło iść i z nimi porozmawiać a nie utrudniać w życiu.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Przyjaciel
  5 miesięcy temu 3
  Kuba nie martw się jesteśmy z tobą. Jedna głupia baba nie da ci rady.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ktos
  5 miesięcy temu ocena: 0%  2
  Które dziecko korzysta z placu zabaw w okresie zimowym ? Wiadomo.ze pogoda nie sprzyja przejazdowi przez ta drogę. Nawet na zdjęciach widać że to strasznie zablocona droga. Samochodem również zrobiloby się takie szkody w takim miejscu. Nie rozumiem po co afera z niczego. Ale po raz kolejny zauważam że zawiść ludzi w Krobi nie zna granic. Chyba co niektórych boli że komuś innemu się dobrze wiedzie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Xxxx
  5 miesięcy temu ocena: 0%  1
  Synowi nie udało się w biznesie i narobił mnóstwo długów to trzeba się mscic na innych.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji