Lew coraz bliżej podium

Lew coraz bliżej podium - Zdjęcie główne

Piłkarze Lwa Pogorzela zrobili kolejny krok w kierunku podium klasy A grupa 1. W sobotę pokonali na własnym boisku wysoko Grom Czacz 5 : 1.

Spotkanie dobrze mogli rozpocząć goście, bo już w piątej minucie mieli rzut karny, którego jednak nie wykorzystali. W pierwszej połowie gospodarze wypracowali sobie dwubramkową przewagę. Po przerwie Grom zdobył kontaktowego gola, ale zwycięskiego marszu Lwa nie zatrzymał. Gospodarze zaliczyli jeszcze trzy bramki i odnieśli zasłużone zwycięstwo 5 : 1. W 19. kolejce punkty stracił trzeci zespół w tabeli, Błękitni Kąkolewo i Lew do podium traci już tylko dwa punkty.

Lew Pogorzela - Grom Czacz 5 : 1 (2 : 0)
1 : 0 - Marcin Nowak (24')
2 : 0 - Maciej Krystkowiak (30')
2 : 1 - (48')
3 : 1 - Adam Staszewski (59')
4 : 1 - Maciej Krystkowiak (61')
5 : 1 - samobójcza (75')
Lew: Murawiec - Kubiak, Waleński (84' Krzyżaniak), Mik. Curyk, Mazurek (73' Minta), P. Ptak (68' Dorczyk), Łopaczyk (60' Mierzwicki), Nowak (46' Ciesielski), Krystkowiak, Mich. Curyk, Staszewski (75' O. Ptak)