Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Mieszkańcy oglądali telewizję, kiedy ogień wydostawał się poza dach

› Aktualności ponad rok temu    28.02.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 1 ocen 3 / 100%
A A A
W Poniecu spalił się dach jednorodzinnego budynkuW Poniecu spalił się dach jednorodzinnego budynku fot. A. Fajczyk

O pożarze w budynku jednorodzinnym na osiedlu w Poniecu  pisaliśmy wstępnie TUTAJ. Na miejscu pracowały 2 zastępy JRG Gostyń, 2 zastępy OSP z Ponieca i OSP Pudliszki. Zapalił się dach na klasycznym, jednopiętrowym „klocku”.

- Na szczęście ogień nie dostał się do środka, do wnętrza budynku, zdążyliśmy go „złapać na dachu”. Ogień rozprzestrzenił się prawdopodobnie od komina. Widzieliśmy, że najmocniejsze wypalenie tam jest. Z reguły jest tak, że zaczyna się tam, gdzie jest najmocniej wypalone - mówił na miejscu pożaru dowódca akcji, mł. kpt Marcin Nyczka, zastępca dowódcy jednostki.

Właściciele oglądali telewizję, kiedy nagle zniknął im obraz. - Coś przerwało program. Podejrzewam, że antena zaczęła szwankować, kable się stopiły i po prostu obraz przerwało. W tym czasie sąsiad już widział ogień na dachu - wyjaśnił  Marcin Nyczka. Zapewnia, że nikt nie ucierpiał. Prostuje wcześniejsze informacje - lokatorzy wyszli z budynku sami, jeszcze przed przybyciem straży.

- Kiedy dojechaliśmy na miejsce, ogień wydostawał się już poza dach. Opanowaliśmy ogień, podając wodę z hydrantu osiedlowego. Teraz trwają prace rozbiórkowe, używamy odpowiedniego sprzętu: piły, łomów, wysięgnika. Musimy rozebrać dach, pozostałości - również po spalonej konstrukcji, resztki wyrzucamy na zewnątrz, trwa przelewanie, dogaszanie - powiedział dowódca akcji.

Strażacy z jednego pożaru na ul. Sienkiewicza, pojechali na drugi - niedaleko. Dziś wieczorem gasili też palące się sadze w kominie jednego z budynków na rynku w Poniecu.

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ gegerd
  ponad rok temu 1
  a na rynku w poniecu palą sie sadze w kominie na miesjcu chyba gaszą straacy z pudliszek
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji