Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola do czerwca
R E K L A M A

Mieszkańcy wybrali – zwyciężył Borek

› Społeczeństwo 10 miesięcy temu    3.12.2017
Izabela Skorzybót
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
Powiat. Jakie inwestycje obywatelskie?Powiat. Jakie inwestycje obywatelskie?

 Prawie 9 tysięcy głosów oddali mieszkańcy w ramach Budżetu Obywatelskiego Powiatu Gostyńskiego na rok 2018.

R E K L A M A

Zdecydowanym zwycięzcą okazał się projekt zakładający budowę ciągu pieszo-rowerowego w Borku Wlkp. Na drugim miejscu uplasowała się propozycja remontu skrzyżowania drogi powiatowej i gminnej w kierunku Zalewu w Jeżewie.

Trzecie miejsce z kolei zajął pomysł budowy bieżni lekkoatletycznej przy Zespole Szkół Rolniczych w Grabonogu. Do tegorocznego Budżetu Obywatelskiego zgłoszono 9 projektów.

Mieszkańcy, którzy ukończyli 16 rok życia mogli oddawać głos w formie elektronicznej lub papierowej. Każdy mógł zagłosować tylko raz. Na karcie należało zaznaczyć maksymalnie trzy propozycje zadań.

Niekwestionowanym zwycięzcą okazał się projekt pn.: „Poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego poprzez budowę ciągu pieszo-rowerowego przy drodze powiatowej nr 3087P w miejscowości Borek Wlkp.” (od torów kolejowych w kierunku Jeżewa do Rodzinnych Ogródków Działkowych „Stokrotka”) – oddano na niego łącznie 4 165 głosów. Na drugim miejscu uplasował się pomysł na: „Remont skrzyżowania drogi powiatowej nr 4087P z drogą gminną w kierunku – Zalew Jeżewo” (3 241 głosów). Trzecie miejsce zajął pomysł budowy bieżni lekkoatletycznej 100m oraz rozbieg i zeskok do skoku w dal w Zespole Szkół Rolniczych w Grabonogu (2 523 głosów).

W głosowaniu poprzez wrzucanie kart do urn oddano 6 662 głosów, w tym 6 520 kart ważnych i 142 karty nieważne. W głosowaniu elektronicznym udział wzięło 2 470 osób. Łącznie wszystkich kart ważnych (w głosowaniu poprzez urny i w głosowaniu elektronicznym) oddano 8 990.

Projekty, które brały udział w głosowaniu muszą być zlokalizowane na terenie powiatu gostyńskiego. Zadania inwestycyjne dotyczyć powinny terenów stanowiących własność powiatu, a także wpisywać się w jego zadania własne. Pomysł musi podlegać całkowitej realizacji w roku 2018. Koszt pojedynczego zadania to maksymalnie 200 tys. zł. W sumie na wnioski obywatelskie przeznaczono 300 tys. złotych. Do projektu budżetu powiatu zostaną wpisane dwa pierwsze zadania (łącznie 255 tys. złotych).

R E K L A M A
+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)
R E K L A M A