Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Możesz pomóc Julce. Wystarczy, że podarujesz jedną książkę!

› Społeczeństwo 4 miesiące temu    4.08.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 6 / 100%
A A A
 fot. Stowarzyszenie Baza

- Już niedługo będziemy mieli okazję pomóc Julce. Dopinamy szczegóły i ruszamy z nową akcją w sierpniu - pisało Stowarzyszenie Baza jeszcze tydzień temu. A w sierpniu ruszyła akcja pn. "Serce za książkę", prowadzona dla 11-letniej Juli Mikołajczak z Gostynia, chorującej na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Zbiórka książek ma pomóc spełnić marzenie nastolatki!

Na czym polega ta charytatywna akcja? Stowarzyszenie „Baza" prosi, aby każdy zainteresowany przejrzał swoją domową biblioteczkę i ofiarował dowolną książkę w zamian za uśmiech Julki. - Ogłaszamy zbiórkę książek, które sprzedane na charytatywnym kiermaszu, wspomogą zakup nowego wózka dla Julii Mikołajczak z Gostynia - napisała „Baza”.

Zbiórki będą przeprowadzone w każdej gminie powiatu gostyńskiego przez cały sierpień. Jeśli macie wśród znajomych „Bazowiczki”, to im również można przekazać książki. Stowarzyszenie liczy na ... porządki w domowych biblioteczkach. Mile widziane egzemplarze z prozy i poezji, książki popularnonaukowe, książki dla dzieci i młodzieży, poradniki i albumy, komiksy, lektury szkolne, czasopisma tematyczne.

UWAGA na bakterie Salmonelli w supermarkecie - KLIK

Jak tylko na portalu społecznościowym pojawił się komunikat, do akcji „Serce za książkę”, zaczęły przyłączać się poszczególne biblioteki:

Gminna Biblioteka Publiczna w Piaskach
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gostyniu
Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego w Śremie
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Borek Wlkp.
Gminna Biblioteka Publiczna w Pępowie

Książki można przynosić nie tylko do biblioteki. Oto inne punkty zbiórek:

Sołectwo Grodnica-Osówiec
Dolsk - książki można zostawić w sklepie pani Beata Karol Nowiccy
Gostyń: Przedszkole Niepubliczne "Bajka", redakcja "Życie Gostynia"Julia jest dziewczynką ciekawą świata, uwielbiającą podróże. Tak, jak jej rówieśnicy ,ma wiele zainteresowań: kocha konie, uwielbia czytać książki, a jej biblioteczka ugina się pod ich ciężarem, interesuje się kosmosem, a w jej głowie jest wiele planów i marzeń do zrealizowania. Jednak jej życie różni się bardzo od życia dzieci w jej wieku. Julka od urodzenia zmaga się na co dzień z trudnym przeciwnikiem. Każdy dzień jest walką o życie. Choruje na rdzeniowy zanik mięśni typu pierwszego. To rzadka choroba nerwowo-mięśniowa. Powoduje postępujący zanik mięśni, w tym tych odpowiedzialnych za oddychanie i przełykanie. Prowadzi do niewydolności oddechowej. Dwa lata temu pojawiła się ogromna szansa na znaczną poprawę stanu jej zdrowia. Po wielu latach oczekiwania, w 2017 r. pojawił się wreszcie lek na rdzeniowy zanik mięśni - Nusirensen. Niestety, podanie Julce leku w Polsce nie było możliwe, dlatego dziewczynka musiała korzystać z leczenia w Belgii, które nie jest jednak refundowane przez NFZ. Wtedy też pomagaliśmy, koncertując, wpłacając pieniądze - CZYTAJ TUTAJ.

Julka obecnie nie może chodzić, oddycha za pomocą respiratora, nie może mówić czy jeść samodzielnie. Choroba zabrała prawie wszystkie ruchy w jej ciele, a jej życie zależne jest od specjalistycznej aparatury medycznej i wózka. Teraz zapraszamy do przynoszenia książek! Także do redakcji „Życia Gostynia”, Gostyń, ul. Kolejowa 15.

+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!