Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Za mało stojaków. Rowerzyści domagają się więcej

› Społeczeństwo 8 miesięcy temu    8.05.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
W sezonie, gdy rowerów na ulicach jest mnóstwo, przydałoby się kilka większych stojaków na całym deptaku, nie tylko na jego krańcach - twierdzą rowerzyściW sezonie, gdy rowerów na ulicach jest mnóstwo, przydałoby się kilka większych stojaków na całym deptaku, nie tylko na jego krańcach - twierdzą rowerzyści fot. D. Woźniak

Zbyt mało jest stojaków na rowery na gostyńskim deptaku. Tak uważają osoby, które jednośladem lubią jeździć na zakupy, ale też piesi, którym przeszkadza obstawione rowerami wejście do jednej z gostyńskich drogerii. Wyjazd rowerem nie tylko za miasto, ale też do centrum, na zakupy jest trendy. Każdy przed wejściem do sklepu chce zostawić jednoślad w bezpiecznym miejscu, aby miał czym wrócić do domu.

R E K L A M A

Sporo rowerzystów, ufając przechodniom i spacerowiczom, na deptaku stawia jednoślady bez zabezpieczania, opierając je o ściany budynków.

ZOBACZ, jak przez deptak defilowali gostyńscy strażacy z OSP

Niektórzy polują na wolne latarnie lub zamontowane tam ławki, ale w dni targowe trudno znaleźć "wolne miejsce". - W sezonie, gdy rowerów na ulicach jest mnóstwo, przydałoby się kilka większych stojaków na całym deptaku, nie tylko na jego krańcach - przy banku spółdzielczym i na rynku. Najczęściej to właśnie tam zostawiam swój rower i dalej już spaceruję. Gdy czasu jest mniej, zdarza mi się przypiąć rower do ławki lub latarni - mówi mieszkanka Gostynia, spacerująca z rowerem po rynku.

Dlaczego niektórzy apelują o niedokarmianie kotów?

Na samym deptaku jest tylko kilka pojedynczych stojaków na rowery, należących do gminy. Jeden z banków wystawił własny „poczwórny” stojak, bez zastrzeżenia, że mogą z niego korzystać tylko klienci. I na tym się kończy liczba miejsc. - Do urzędu miejskiego docierały sygnały dotyczące zwiększenia liczby stojaków rowerowych na rynku i deptaku. Rozważamy zakup i montaż dodatkowych stojaków w centrum – na głównym placu miasta - mówi Marzena Paluszkiewicz, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej. Przyznaje, że niełatwo jest wybrać miejsce do montażu stojaka na deptaku, ze względu na „na ruch kołowy (samochody dostawcze) i pieszy”. Jest duża ilość ławek, stoją latarnie, a miejsce do przejścia dla pieszych też musi się znaleźć. - Możliwości są znacznie ograniczone, dlatego stojaki zostały zamontowane w miejscach nie kolidujących z ruchem pieszych i samochodów - mówi Marzena Paluszkiewicz. Na pewno stojaki dla rowerów (jeden kosztuje 500 zł wraz z montażem) pojawią się na rynku - do gostyńskiego magistratu docierają sygnały, że jednoślady bezpiecznie chcieliby tam zostawić korzystający z wystawianych latem leżaków.

 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A