Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Nie ma sensu dalej utrzymywać szkoły

› Społeczeństwo› Ze szkół ponad rok temu    11.01.2017
Bogdan Bujak
komentarzy 3 ocen 1 / 100%
A A A
Sarbinowo. Los szkoły w Sarbinowie jest praktycznie przesądzonySarbinowo. Los szkoły w Sarbinowie jest praktycznie przesądzony fot. Bogdan Bujak

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Poniecu w piątek, 13 stycznia tamtejsi rajcy prawdopodobnie podejmą uchwałę o zamiarze likwidacji Szkoły Podstawowej w Sarbinowie.

R E K L A M A

Taka decyzja została poprzedzona szerokimi konsultacji społecznych m.in. z rodzicami dzieci z Sarbinowa i Szurkowa, które uczęszczają do placówki oświatowej oraz pedagogami w niej uczącymi. Dwa z takich spotkań odbyły się w tym tygodniu w szurkowskiej świetlicy wiejskiej oraz w budynku szkoły.

W ich trakcie burmistrz Ponieca Jacek Widyński oraz jego współpracownicy szczegółowo opisywali obecną sytuację placówki oraz powody jej likwidacji. Włodarz podkreślał na obydwu zebraniach, że zdaje sobie sprawę z emocji, jakie towarzyszą całej sprawie i oporu, który podjęta decyzja może powodować, ale „nie ma sensu dalej utrzymywać szkoły”.

- Szukaliśmy tego dialogu, (...) tej rozmowy merytorycznej, co mamy zrobić, żeby wszyscy wyszli z tej likwidacji zadowoleni? - dodał Jacek Widyński.

Co wpłynęło na decyzję włodarzy Ponieca o likwidacji placówki? Czy obecna sytuacja szkoły ma związek z zachodzącymi obecnie zmianami w oświacie? Jaka była reakcja uczestników obydwu zebrań na słowa burmistrz Ponieca? Gdzie dzieci z Sarbinowa i Szurkowa będą chodziły do szkoły? Jaka kwestia, związana z ich przenosinami budziła największe wątpliwości rodziców?

Przeczytasz o tym w najbliższym wydaniu „Życia Gostynia”.

Dowiedz się także: jaki będzie konkurs na naczelnika oświaty i spraw społecznych w gostyńskim magistracie?

R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (3)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ 321
  ponad rok temu 3
  taka kolej rzeczy, w łęce wielkiej też kilka lat temu zamknięto z powodu małej liczby uczniów. zrobiono przedszkole i fajnie. tylko że panie ktore pracowały w szkole teraz pracuję w przedszkolu, a nie wszystkie sie nadają
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ nie nawidze sz.
  ponad rok temu 2
  jest ale fajnie
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ jest
  ponad rok temu 1
  już to dawno mieli zrobić
  R E K L A M A