Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - najhipoteczny LP 28 lutego - 6 marca
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Nie poszczęściło się w samorządowych, ale wygrał sołeckie [FILM]

› Społeczeństwo ponad rok temu    16.02.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 23 ocen 5 / 100%
A A A
Gostyń. Ustępujący sołtys Brzezia Stanisław Sikora (z lewej) gratuluje następcy Hieronimowi Andrzejewskiemu, który w wyborach otrzymał 107 głosówGostyń. Ustępujący sołtys Brzezia Stanisław Sikora (z lewej) gratuluje następcy Hieronimowi Andrzejewskiemu, który w wyborach otrzymał 107 głosów fot. A. Fajczyk

- Jestem bardzo zadowolony. Kibicowałem Hieronimowi Andrzejewskiemu, jak najbardziej. Był radnym 24 lata i przez 12 lat świetnie współpracowaliśmy w radzie sołeckiej - w ten sposób Stanisław Sikora, ustępujący ze stanowiska sołtysa skomentował wybór nowego "zarządcy" Brzezia. - Bycie sołtysem, działanie na rzecz społeczeństwa, z którym się mieszka, to jest zaszczyt - powiedział H. Andrzejewski. W wyborach miał dwie kontrkandydatki, którym szczęście nie dopisało.

Wybory sołeckie w Brzeziu (najliczniejszej wiosce w gm. Gostyń - ok. 945 mieszkańców), odbyły się 15 lutego. Ze względu na remont świetlicy wiejskiej, mieszkańcy zostali zaproszeni do Zespołu Szkół Specjalnych. Przygotowana w tym celu szkolna świetlica szybko zapełniła się uczestnikami spotkania, więc dla wyborców przygotowano miejsca w holu. Mieszkańcy poważnie potraktowali fakt, że w wiosce będzie zmieniał się sołtys i mogą mieć wpływ na wybór następcy. Przyszło około 200 osób. Na sporą frekwencję mogła mieć wpływ kampania wyborcza - bardziej lub mniej widoczna, która trwała w wiosce od kilku tygodni - CZYTAJ TUTAJ.

Spotkanie prowadził przewodniczący gostyńskiej rady miejskiej Mirosław Żywicki. Dotychczasowy sołtys Stanisław Sikora, przedstawił sprawozdanie z działalności w mijającej kadencji. Kiedy przyszedł czas na zgłaszanie kandydatów na stanowisko gospodarza wioski, padły 3 propozycje: Hieronim Andrzejewski, Izabela Jasik i Beata Nowacka. Wyborcy zaproponowali, aby czas, kiedy komisja skrutacyjna będzie przygotowywała się do pracy, wykorzystać na prezentację kandydatów. Mieszkańcy chcieli poznać ich osobowość, usłyszeć coś o osiągnięciach i planach związanych z Brzeziem, chcieli wiedzieć, skąd kandydaci mają zamiar pozyskać środki na realizację swoich celów.

- Należę już do 8 pokolenia z rodziny, które mieszka w Brzeziu - zaczął Hieronim Andrzejewski. Mówił o wykonanych w wiosce inwestycjach, o które walczył, pracując w gminnym samorządzie. - Malkontenci mówią, że w Brzeziu nic się nie dzieje, że wioska się nie rozwija. Tak nie jest i nie było. Jak sięgnę pamięcią, w każdym roku realizowano u nas jakąś większą inwestycję - powiedział. Wskazał na pobudowanie drogi ze spółdzielni mleczarskiej w kierunku Ponieca, w części Brzezie Huby, mówił też o pobudowaniu kanalizacji sanitarnej. Jeśli chodzi o plany na przyszłość, były radny powiedział o konieczności przeprowadzenia gruntownego remontu świetlicy wiejskiej w jak najkrótszym czasie. - Mam nadzieję, że burmistrz nie będzie kazał nam czekać 3 lata, ale zrobimy to w ciągu 2 lat - zwrócił się do Jerzego Kulaka. Wspomniał o zaplanowanej budowie kanalizacji sanitarnej w części wioski zwanej Czerwieniec, o czym w gminnym samorządzie rozmawia się od 10 lat. - Wreszcie pojawiła się taka szansa i wygospodarowano w budżecie środki - powiedział.

Izabela Jasik prowadziła intensywną kampanię wyborczą, do każdego mieszkańca wioski starała się dotrzeć z ulotkami. - Jeśli dacie mi państwo szansę, będą dalej działać. Nie będziemy dzielić nowego osiedla z wioską. Moim celem jest to, aby integrować wszystkich mieszkańców - prezentowała się kandydatka. Zaznaczyła, że dzięki niej w wiosce pojawiły się przydrożne lustra, pasy drogowe, wkrótce ma się pojawić lampa przy przystanku autobusowym. Wśród zadań do zrealizowania wymieniła pobudowanie chodnika na Czerwieńcu, dokończenie rewitalizacji świetlicy, w której miałyby odbywać się bezpłatne zajęcia plastyczne i muzyczne dla dzieci z Brzezia.

Jak było podczas wyborów w Grabonogu? - KLIK

Od ponad 20 lat w Brzeziu mieszka i prowadzi (wspólnie z mężem) swoją firmę Beata Nowacka. Od ponad 5 lat jest przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich. Sama przyznała, że dzięki temu poznała mieszkańców i bardziej orientuje się, jakie są potrzeby w wiosce. Przedstawiła inicjatywy, jakie „gospodyniom” udało się wprowadzić w życie w wiosce: powstała siłownia zewnętrzna, wraz z altanką, plac zabaw z nowym ogrodzeniem. Mówiła o organizowaniu wraz z radą sołecką pikników rodzinnych, okolicznościowych imprez, wycieczek dla dzieci. 

- Priorytetem dla mnie jest to, abyśmy tworzyli zgraną społeczność w wiosce, która się rozrasta, zmienia. Ważne jest, aby umieć pogodzić potrzeby rolników i nowych mieszkańców - powiedziała Beata Nowacka.
 

Do urny podeszło 200 osób, uprawnionych do głosowania. W sumie oddano 197 ważnych głosów. Najwięcej mieszkańców (głównie rolników) postawiło na Hieronima Andrzejewskiego (107 głosów), Izabela Jasik otrzymała 53 głosy, a Beata Nowacka - 37. Podczas spotkania wiejskiego wybrano także radę sołecką w sześcioosobowym składzie: Walenty Przybył (87), Andrzej Juskowiak (86), Marcin Majewski (86), Krzysztof Sarbinowski (85), Marcin Nawrocki (80) i Włodzimierz Kozłowski (74). W głosowaniu odpadła Anna Wesołek (22). 

+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (31)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Wyborca
  ponad rok temu ocena: 50%  31
  Jedyną kompetentną osobą była Iza Jasik która działała na rzecz całego Brzezia Ludzie ogarnijcie się ilu z Was z osiedla poszło głosować 30 osób śmiech na sali Ale jak czegoś potrzebujecie to do Izy ja na jej miejsc u wypięłabym się na wszystkich za to wybrali star... Brak słów....
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Wyborca
  ponad rok temu ocena: 29%  30
  No wlasnie znam. I do twj pory do niej chodza zeby cos robila . To gdzie byli w dniu wyborów. Pretensje mam do mieszkancow osiedla nie do innych.
  ~ Wyborca
  ponad rok temu ocena: 100%  29
  Nie dość, że podbierasz Nick, którym już wcześniej się inny podpisuje (masz swoje IP) , to jeszcze najeżdżasz na ludzi z osiedla, sąsiadów i jeszcze obrażasz pozostałych kandydatów. Uszanuj wybory, były publiczne, kto chciał poprzeć, poparł. Wynik nie jest przypadkowy, jest wyborem. A że nie ma wygranej, to jest odpowiedź ludzi. I nie ufaj tak bardzo tym, którzy idą po stołek. I dlaczego ucinasz słowa obrażające? Jak już zaczynasz, to wal do końca, boisz się Sołtysa? Ten człowiek będzie pracował też dla Ciebie, Izabela nie chciała być w radzie. Wstyd w taki sposób komentować gdzie się da. Może trzeba ochłonąć, wyjść z psem. Na ile Ty znasz Izabelę? Kto do niej chodzi.
  ~ Wyborca
  ponad rok temu 28
  I kolejny tytuł o negatywnym wydźwięku. Facet wygrał wybory, należy pogratulować, idzie nowe, potrzeba zmian, a Pani musi zaznaczyć, że wcześniej przegrał. Małomiasteczkowe takie dogryzanie. Jak nie ma być hejtu, gdy media kreują negatywnie sytuację i odbiór treści.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Eryk
  ponad rok temu ocena: 80%  27
  Jak by nie patrzeć to każdy z kandytatów ma kogoś znajomego w gminie czy w starostwie. Wszyscy są wykształceni, a ze ludzie z wioski wybrali pana Hirka na sołtysa to powinnismy to uszanować a nie teraz wytykać palcami co który by zrobił lepiej.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Wyborca
  ponad rok temu ocena: 100%  26
  Dokładnie, był czas, teraz już gdybanie
  ~ Jedna z nas
  ponad rok temu ocena: 70%  25
  Myślę że największa porażka jest Pani Nowickiej. Przewodniczaca KGW bo nie dopuszcza innej myśli że mógłby byc ktoś inny na tym miejscu. I tu teraz taka porażka.....
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Nowy
  ponad rok temu ocena: 53%  24
  Porażka Brzezia. Trzeba wybrać swojego nie ważne że nic nie robi ale swój. Pani Iza działa cały czas coś stara się robić dla wioski Ale co tam baba. Dojrzejecie co straciliscie. Dobrze ze nie sa w radzie ani jedna ani druga Pani Iza by była łącznikiem między sołtysem.a burmistrzem wiadomo. A niech sołtys sam sobie załatwia . Szok kompletnie nie rozumiem tej wsi.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Wyborca
  ponad rok temu ocena: 0%  23
  A z jakiej racji ma dawac za darmo lody i wate? Większość wybrala ha to niech on sponsoruje. Bo to już śmieszne jest. Sami dajcie i karitas zalozcie
  ~ Wyborca
  ponad rok temu 22
  A z jakiej racji ma dawac za darmo lody i wate? Większość wybrala ha to niech on sponsoruje. Bo to już śmieszne jest. Sami dajcie i karitas zalozcie
  ~ Wyborca
  ponad rok temu ocena: 100%  21
  Nic nie robił wybrany Sołtys? 24 lata był radnym gminy, czy myślisz, że gdyby nic nie robił ludzie przez tyle kadencji głosowaliby za człowiekiem? NIE, nikt nie wybierałby tyle razy złego człowieka. Izabela, którą w tak niezrozumiały sposób wychwalasz dopiero po wyborach, chyba już dwa razy startowała do Rady Gostynia, teraz chciała wsi. I tam nie dostała poparcia.
  ~ Wyborca
  ponad rok temu ocena: 100%  20
  A dlaczego wybrany Sołtys nie może skutecznie pracować z Burmistrzem? Fakt nie jest jak Pani Izabela z ugrupowania Burmistrza Kulaka, ale czy to będzie dla Sołtysa szkodliwe? Będziemy obserwować współpracę Gminy z Sołtysem. Wierzę, że Urząd będzie szanował Sołtysa i wybór mieszkańców wsi.
  ~ ja
  ponad rok temu ocena: 60%  19
  Nowy sam jesteś "Porażka"
  ~ Wyborca
  ponad rok temu ocena: 80%  18
  Przychylny, nic nie stoi na przeszkodzie, by te lody i watę dała za darmo ;-)) Wcześniej też były imprezy, a lodów nie było ;-)) Tylko tu nie o lody chodzi. Nie chciała być w radzie, to chciała?
  ~ Wyborca
  ponad rok temu ocena: 100%  17
  Monia odpuść i nie idź tak ślepo
  ~ fałd
  ponad rok temu ocena: 67%  16
  dzasssa pisze: "nie pracuje w zawodzie tylko prowadzi wlasna działalność", a Przychylny: "ma swoją firme'. Tak - "swoją" i "własną" :)
  ~ dzasssa
  ponad rok temu ocena: 44%  15
  Izabela Jasik jest mgr pedagogiki, terapeutą wiem bo z nią studiowalam , nie pracuje w zawodzie tylko prowadzi wlasna działalność ktorą bardzo dobrze prosperuje, tylko co ma to wspolnego z wyborami>>>
  ~ Przychylny
  ponad rok temu ocena: 50%  14
  Jaki ma staz pracy? a co ma piernik do wiatraka? pani Iza ma swoją firme, mysle ze jak pojdziesz do jej firmy to poczestuje swoimi produktami. zawsze taka byla nigdy wyniosla i zawsze pomocna , i moge sie zalozyc ze gdyby byla soltysem to dzieci z brzezia by mialy na kazdej imprezie wiejskiej lody wate za darmo|!!!
  ~ qwert
  ponad rok temu ocena: 57%  13
  Ile lat i gdzie Pani Iza przepracowała zawodowo. Jaki przebieg ma jej kariera? Jaki jest jej staż pacy??
  ~ nnn
  ponad rok temu ocena: 60%  12
  no widac panie do garuw
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Korona
  ponad rok temu ocena: 58%  11
  Gratulacje ! Wygrał zdecydowanie najlepszy!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ bbb
  ponad rok temu ocena: 0%  10
  no zycie wygrywa lepsz
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Hahaha
  ponad rok temu ocena: 80%  9
  Zabawny jestes "wszystko pieknie". To nowy soltys ma 107 lat? Gdybys mial wysokie IQ i czytał uwaznie to domysliłbys sie ze w nawiasie jest liczba oddanych glosow na kandydata
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Die
  ponad rok temu ocena: 0%  8
  Wszystko pięknie, ale widzicie średnią wieku w Radzie Sołeckiej?! To fakt, czy pomyłka pisarka?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pawel
  ponad rok temu ocena: 0%  7
  Po co pisywać kandydatów skoro juz wybrano? To informacja tylko dla brzezia wiec!??
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Gawel
  ponad rok temu ocena: 89%  6
  Po to zebys wiedzial co straciles jesli na kogos nie zaglosowales. A dlaczego panie kandydatki nie da w radzie soleckiej??? Szkoda
  ~ niezależny
  ponad rok temu ocena: 57%  5
  Wypada tylko pogratulować nowemu Sołtysowi i zyczyc jak najwiekszych osiagnięc dla dobra lokalnej społecznosci
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Rolnik
  ponad rok temu ocena: 94%  4
  Gdzie dwie się biją tam trzeci korzysta
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ nie ma zgody
  ponad rok temu ocena: 100%  3
  No to chyba mieszkancy bardzo sie podzielili. Pan Andrzejewski 107, a Panie razem 90 . Chyba nie rokuje dobrze podzial na rzady tylko meskie,bo rada solecka w calosci meska. No ale wyborow sie nie kwestionuje i taka decyzja wiekszosci.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ do wyborca
  ponad rok temu ocena: 33%  2
  Do wyborca- A co potrzebne kobietki do pracy i do organizacji? Brawo babki i zadnego pieczenia,zmywania,organizowania- macie sobie teraz na Brzeziu lezec i pachniec. Super dziewczyny i z charakterem.
  ~ Wyborca
  ponad rok temu ocena: 57%  1
  Panie Beata i Izabela miały szansę wejść do rady. Po wynikach na Sołtysa, dostały propozycję udziału w wyborach do rady, obie odmówiły.