Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - najhipoteczny LP 28 lutego - 6 marca
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Radny i sołtys podali sobie ręce. Ale czy szczerze?

› Wybory ponad rok temu    12.02.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 9 ocen 0 / 0%
A A A
Grabonóg. Po wyborach trzeba było wyjaśnić sobie kilka spraw. Uczestnikami dialogu była głównie sołtys M. Szuba i radny Rafał Nowak. Ale mieszkańcy też mieli swoje do powiedzenia. Dyskusja momentami sprowadzała się do wyrzucania sobie różnych sprawGrabonóg. Po wyborach trzeba było wyjaśnić sobie kilka spraw. Uczestnikami dialogu była głównie sołtys M. Szuba i radny Rafał Nowak. Ale mieszkańcy też mieli swoje do powiedzenia. Dyskusja momentami sprowadzała się do wyrzucania sobie różnych spraw fot. Bogdan Bujak

Prawie jedna trzecia mieszkańców Grabonoga zdecydowałą się zagłosować w ostatnich wyborach sołeckich. W malutkiej świetlicy wiejskiej zgromadziło się 129 osób, przy 402 uprawnionych do głosowania. Pytaniem pozostaje, czy wszyscy przyszli na wybory tylko z zamiarem oddania swojego głosu na nowego sołtysa i radę sołecką czy też zobaczyć, co się wydarzy na zebraniu wiejskim? A że będzie się działo wiadomo było od początku, gdyż już o jakiegoś czasu huczało w całej gminie o „wojnie” między urzędującą sołtys Małgorzatą Szubą a nowo wybranym radnym Rafałem Nowakiem. Cała sprawa "oparła się" nawet o niedawne posiedzenie komisji i sesję piaskowskiej rady gminy. Jednak nie było aż tak źle, jak mogłoby się wydawać. 

Samo głosowanie na sołtysa i radę poszły bardzo sprawnie. Przy zgłaszaniu kandydatów na sołtysa zastosowanie tę samą metodę, co tydzień wcześniej w Szelejewie Pierwszym. Jedna z mieszkanek zaproponowała, aby osoby ubiegające się o tę funkcję powiedziały, co zrobiły dla wsi, ale przede wszystkim, co zamierzają zrobić po wyborach. 

Gdy okazało się, że kandydatury przyjęły tylko dwie osoby: obecna sołtys Małgorzata Szuba oraz Marcin Kordus, każde z nich miało okazję zaprezentować swój dorobek oraz przyszłe zamiary. Choć przy liczeniu kart do głosowania przez komisję skrutacyjną wyglądało, że o wyniku wyborów zadecyduję pojedyńcze głosy, to było to złudne wrażenie. Na Małgorzatę Szubę zagłosowało 81 osób, a na Marcina Kordusa 46.

Prawie drugie tyle czasu, co wybieranie nowych władz w sołectwie zajęły wolne głosy i wnioski. W pierwszych kilkunastu minutach skupiły się one wokół pytań radnego do nowo wybranej, na trzecią kadencję sołtys. Interesowały go przede wszystkim kwestie finansowe związane z rozliczeniem funduszu, ale nie tylko. Chciał on także uzyskać informacje, co do będącego coraz większą „kością niezgody” w Grabonogu placu zabaw, zakupu przyczepy-sceny czy wiaty św. Edmunda Bojanowskiego przy świetlicy wiejskiej.

Więcej czytaj w aktualnym wydaniu "Życia Gostynia".

Rada sołecka:

Beata Gaszek, Franciszek Katarzyński, Zenon Woźniakowski, Paulina Figielek, Bartosz Śleboda

Kobieta wpadła BMW do rowu. Sama się przyznała

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (10)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Jan
  12 miesięcy temu ocena: 33%  10
  Nie Nowak zakasać rękawy i gnój wyrzucać ze stajni a nie wynajmować ludzi . Najpierw porządek zrób u siebie i ze sobą a później na wiosce.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Karolinka
  ponad rok temu ocena: 80%  9
  Też tak uważm . Za dużo dróg , chodzników Jak by chodzili po kamieniach to mózg by miał trochę wstrząsów i lepiej by im pracował . Nie odstaiali by takich cyrków . Sołtys to tylko człowiek we wszystkim trzeba mieć umiar
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Rolnik
  ponad rok temu ocena: 80%  8
  Sołtyska nic nie rób w tej kadencji najlepsi sołtysi są ci którzy nic nie robią !!! Za dużo zrobiłaś i teraz taką masz podziękę .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jan
  ponad rok temu ocena: 56%  7
  Nowak podał rękę bo były media. To fałszywy człowiek, uważam, że slowa kultura uczciwość prawosc i prawda są całkowicie obce.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Lipek
  ponad rok temu ocena: 33%  6
  Panie Rafale wytrwałości, ciemnogród w Grabonogu trwa. Szubowa powinna już dawno zrezygnować a nie ubiegać się o następną kadencję.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ pimpek
  ponad rok temu ocena: 33%  5
  Oglądałem fotoreportaż, pani sołtys nie uśmiecha się, cały czas naburmuszona.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Yyyy
  ponad rok temu ocena: 100%  4
  A tak w ogóle to recami to się widły trzymo
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Yyyy
  ponad rok temu ocena: 100%  3
  Czy część mieszkańców tzw. lipek miała zakaz chodzenia do szkoły ? Bo widze że analfabetyzm się szerzy
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Beata
  ponad rok temu ocena: 56%  2
  Pani Sołtys trzyma się recami i nogami swojej posady..aż żal...lazila po domach i ludziom obiecywala..żal..co ona biedna by robiła gdyby przegrała,jak nigdzie nie pracowała tylko żeruje na ludziach
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mieszkaniec
  ponad rok temu ocena: 50%  1
  Gratulacje !!! Oby tak dalej to będzię super . Życzę dobrej współpracy
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji