Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Nie zgodzę się na wysiedlenie. Do śmierci!

› Społeczeństwo 7 miesięcy temu    25.01.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 7 ocen 1 / 100%
A A A
Posesja nr 155 najprawdopodobniej będzie musiała zostać zburzona, jeśli na feralnym skrzyżowaniu ul. Poznańskiej z Europejską powstanie rondoPosesja nr 155 najprawdopodobniej będzie musiała zostać zburzona, jeśli na feralnym skrzyżowaniu ul. Poznańskiej z Europejską powstanie rondo fot. A. Fajczyk

Rondo na skrzyżowaniu ulic Poznańskiej, Europejskiej i al. Kasyna Gostyńskiego w Gostyniu. To pomysł zarządcy drogi wojewódzkiej 434 (w jej ciągu biegnie ul. Poznańska) na rozładowanie ruchu, na rozwiązanie problemów komunikacyjnych z przejazdem przez to skrzyżowanie - PISALIŚMY O TYM TUTAJ.

Jeśli zarządca drogi postawi na swoim, zburzyć będzie trzeba jedną posesję - na rogu skrzyżowania ul. Poznańskiej z ul. Europejską. Właściciele posesji nr 155, przy ul. Poznańskiej w Gostyniu* o koncepcji zarządu dróg wojewódzkich, związanej z przebudowa "krzyżówki", dowiedzieli się z portalu gostynska.pl. Liczą na to, że pojawi się u nich przedstawiciel zarządcy drogi lub urzędnik z gostyńskiego magistratu i wyjaśni, czego mają się spodziewać? Dziś nie wiedzą, na czym stoją.

Póki co wybrała się tam dziennikarka gostynska.pl. Najstarsza mieszkanka, która ma ponad 90 lat, jest oburzona.

- Mówi się, że gmina Gostyń ma być przyjazna dla seniorów. A teraz cały świat chcą nam do góry nogami przewrócić. Nie zgodzę się na wysiedlenie. Do śmierci. Stawiałam z mężem ten dom, ogrodzenie. Ciężko pracowaliśmy, bo wtedy nie było takiej techniki, mechanizacji, prądu - wspomina seniorka.

Zaznacza, że zgodzi się najwyżej na odstąpienie części ogrodu.

- Ale nie, żeby cały dom i budynki gospodarcze. Czy oni głupieją? Niech sygnalizację na krzyżówce zamontują. 56 lat tutaj mieszkam. I teraz mają mi to zabrać? Chyba mi żółć pęknie. Dopóki będę żyła, nie pozwolę! - mówi rozgoryczona.

Córka z mężem (spadkobiercy) rozumieją mamę, ale podchodzą do sprawy spokojniej. Internetowa wiadomość była szokiem. Po ochłonięciu twierdzą, że byliby gotowi wyprowadzić się z posesji, pod warunkiem, że w tym czasie administrator drogi wybuduje im nowy dom. - Mamy przy ulicy Poznańskiej jeszcze jedną działkę, tam mógłby stanąć. Albo niech dadzą nam gotowy dom z ziemią gdzieś na Pożegowie - mówi młodsza mieszkanka posesji. Wraz z mężem prowadzą niewielkie gospodarstwo, hodują kilka zwierząt, mają kilka maszyn rolniczych. Odkąd dowiedzieli się, że na ich posesji miałoby być wybudowane rondo, zastanawiają się, co się stanie z dobytkiem?

Dla kogo 2018 r. był tak bardzo pracowity?

- To nie jest tak łatwo. Przeniosą nas na nowe, zanim się pozbieram, to się zestarzeję. W zamian za oddaną posesję jedynie gotowy dom, z ziemią. Żaden blok. Muszę gdzieś te maszyny zmieścić - mówi współwłaściciel posesji. Lokatorzy domu przy ul. Poznańskiej mają nadzieję, że do przebudowy skrzyżowania na ul. Poznańskiej nie będzie potrzeba całej działki. Są gotowi odstąpić ogród i część ziemi od strony ul. Europejskiej. Zastanawiają się, czy ich zdanie, jako właścicieli, zostanie wzięte pod uwagę. - Co zrobicie? Nic. Właściciele drogi dadzą odszkodowanie, albo mieszkanie. Nie wygracie z nimi - puentuje rozmowę współwłaściciel posesji.

Burmistrz Gostynia sam uważa, że rondo byłoby w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem. Jeśli miałoby powstać, to najwcześniej mniej więcej za 2-3 lata. Właściciele posesji mają czas na zastanowienie się, co dalej?

Dlaczego mieszkańcy przyszpitalnej kamienicy boją się rozbudowy szpitala?

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (14)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Rodzinny dom
6 miesięcy temu 14
Przesada tam mieszkaja 2 pokolenia a nie 3. Ja mieszkam u męża ale pochodze z tego domu i ten burmistrz przesadza te nowe osiedla niepotrzebnie budowali i ta droge tez a teraz jakies rondo przesada wezcie sie za tych meneli w parkach i ta mlodziez co lazi po nocach nachlana i na cpana
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Logik
6 miesięcy temu ocena: 100%  13
Jeśli m2 na przedluzenie Kochanowskiego rzeczoznawca wycenia na 160zl,to tu rzeczoznawca wyceni kilka razy drożej i tak dostań banieczke albo dwie i możecie sie pluc i hejtowac ale należy im się...pzdr
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzinny dom
6 miesięcy temu 12
Wy dzisiaj za pieniadze to oddacie swoj dorobek zycia niezal wam nawet domu wktorym sie wychowano
~ Jaro
7 miesięcy temu ocena: 100%  11
Żeby tak starszą kobietę stresować... A że dowiaduje się o tym z internetu to już w ogóle żałosne
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzinny dom
6 miesięcy temu 10
Ich juz nic nieobchodzi nawet starsza kobieta tylko zeby zgarnac kolejna ziemie
~ Mieszkaniec
7 miesięcy temu ocena: 100%  9
wybudować drogę stacja paliw Dusina - Dzęczewo przez łąki ; wtedy będziemy mieli obwodnicę
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gostyn
7 miesięcy temu 8
Prawda. Obwodnica 3 km przed końcem miasta...
~ Pozdrawiam
7 miesięcy temu ocena: 100%  7
Na razie się nikt do nich nie odzywa bo jak tańsze rozwiązanie znajdą to będzie po ptokach. Myślę że sprzedaż była by dobrym rozwiązaniem dla tych osób. Ale jak tam mieszkają trzy pokolenia to pewnie za jeden dom trzy domy?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzinny dom
6 miesięcy temu 6
Jak sa tacy madrzy niech wybuduja nowy 1 dom
~ Smutne
7 miesięcy temu ocena: 88%  5
Według prawa i tak ich wysiedlą i tak. A w ogóle zastanawiam się jak im się tam dobrze żyje w tym hałasie od tirów trzęsie się wszystko spać nie idzie koszmar. A jak dokończą obwodnicę to już się z grajdoła nie wykopią.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ modry
7 miesięcy temu ocena: 83%  4
Tu nie należy szukać winnych.Żadne rozmowy burmistrza czy WZDW nic nie dadzą,Babcinka powiedziała jasno,jak długo będzie żyć z tego domu się nie wyprowadzi.Rodzina zaś żąda luksusowego domu z ięną połacią ziemi.Tak więc to rondo można uznać tylko za zyczenie zdenerwowanych kierowców.Chyba wszystko pozostanie na zamontowaniu sygnalizacji świetlnej,jak babcinka proponuje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Chyba
7 miesięcy temu ocena: 100%  3
A ja mysle,ze mlode pokolenie ma wiedze tylko w rozmowach pominieto ponad 90 letnia mieszkanke i chyba dobrze.....
~ mieszk
7 miesięcy temu ocena: 63%  2
Tylko nad czym mają się zastanawiać? Jeżeli o całej sprawie wiedzą z portalu jak wynika z artykułu. Burmistrz każe się im zastanawiać, a nie poinformował ich o propozycjach? Tylko na czym Panie burmistrzu? Ot ciekawostka rodem z Polski.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gostyniak
7 miesięcy temu ocena: 82%  1
Ale to WZDW robi koncepcję. A nie miasto to WZDW powinno mieszkańców poinformować a nie burmistrz.