Niespodzianka dużego kalibru. Lew zatrzymany

Niespodzianka dużego kalibru. Lew zatrzymany - Zdjęcie główne

Pierwsze punkty stracił w sezonie Lew Pogorzela. W 10. kolejce spotkań można mówić o dużej niespodziance, bo zespół Michała Roszaka zremisował z przedostatnim w tabeli Turem Turew.

Gospodarze prowadzili z Lwem Pogorzela od 5. minuty spotkania. Lew, który wygrał ostatnie dziewięć spotkań z rzędu, długo nie potrafił skierować piłki w do bramki przeciwnika. W 35. minucie Adam Staszewski nie wykorzystał rzutu karnego. Dopiero w 70. minucie bramkę wyrównującą zdobył Przemysław Ptak. - Na to że nie wygraliśmy złożyło się wiele czynników. Mieliśmy wiele sytuacji, ale brakowało nam trochę szczęścia. Kompletnie zawiodła nas skuteczność - powiedział po meczu trener Lwa Michał Roszak. W 10. kolejce z czołówki potknął się także Awdaniec Pakosław. Wykorzystał to Piast Poniec, który w derbach rozgromił Sokoła Chwałkowo 2 : 7. - Czasami tak jest, że cała czołówka traci punkty, dlatego uczulałem chłopaków, żebyśmy w Chwałkowie nie stracili punktów - powiedział trener Piast Poniec Grzegorz Posikata. Klasę przeciwnika docenił trener Sokoła. - Wynik mówi sam za siebie, w tym meczu dzieliła nas od przeciwnika przepaść. Nie chce się usprawiedliwiać, wiemy jaki jest największy problem naszego zespołu. Jeśli nie zmienimy podejścia, będzie nam bardzo ciężko o punkty w kolejnych spotkaniach - stwierdził Dawid Kaczmarek. Pewne zwycięstwo przed własną publicznością odniosła Wielkopolanka Szelejewo z Pelikanem Dębno Polski. Zespół Karola Kręgielczaka pokonał Palikana Dębno Polskie 4 : 1. Trzy gole dla gospodarzy zdobył Bartosz Bruder.

Tur Turew - Lew Pogorzela 1 : 1 (1 : 0)
1 : 0 - (5')
1 : 1 - Przemysław Ptak (70')
Lew: Naglak - Waleński, Minta, Nowak (46' Łopaczyk), Dorczyk (80' Stachowiak), Ptak, Mierzwicki, Staszewski, Kamiński, Ciesielski, Krystkowiak

Wielkopolanka Szelejewo - Pelikan Dębno Polskie 4 : 1 (2 : 0)
1 : 0 - Przemysław Gajewski (2')
2 : 0 - Bartosz Bruder - z rzutu karnego (32')
3 : 0 - Bartosz Bruder (65')