Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aosobus
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Nieumyślne spowodowanie śmierci. Ojciec nie przyjmuje przeprosin za śmierć syna

› Aktualności ponad rok temu    5.12.2016
Izabela Skorzybót
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
A A A
Gostyń. Pierwsza rozprawa w sądzieGostyń. Pierwsza rozprawa w sądzie fot. I. Skorzybót

W gostyńskim sądzie rejonowym ruszyła rozprawa przeciwko Jarosławowi S.

Prokuratora stawia mu zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci Adama Wołodźki. Do tragedii doszło 31 sierpnia 2015 roku w Gostyniu przy ulicy Towarowej. Dwóch braci spotkało grupę młodych ludzi. Doszło do szarpaniny. Młodszy z braci, 21-letni Adam W. wdał się w bójkę z 31-letnim mieszkańcem Gostynia Jarosławem S. Zakończyło się tragicznie.

Jarosław S. nie przyznaje się do winy. Podczas rozprawy przeprosił rodzinę zmarłego. – Broniłem się tak, jak Adam Wołodźko mnie atakował. Gdybym wiedział, że to może mieć takie skutki (...) Jest mi bardzo przykro. Gdybym mógł cofnąć czas, nawet nie pojawiłbym się w tamtym miejscu i czasie. Był to splot nieszczęśliwych zdarzeń. Chciałbym jeszcze raz przeprosić, jeśli w ogóle da się przeprosić osobę, która straciła syna. Pewnie, gdybym stracił kogoś bliskiego, też próbowałbym o niego walczyć – powiedział Jarosław S.

Podczas poniedziałkowej rozprawy odczytano zeznania oskarżonego oraz przesłuchano dwóch mężczyzn, którzy byli świadkami zdarzenia.

Czy ojciec zmarłego przyjmuje przeprosiny? – Nie, na razie nie jestem na to gotowy. Z czasem, to musi potrwać. Nie mogę orzekać o winie – powiedział po rozprawie ojciec zmarłego Adama, Kazimierz, dodając, że jednak według niego Jarosław S. jest winien.

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!