Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Gazeta online
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Noc Muzeów. Eksperymentowali z żywiołami

› Kultura i Rozrywka 10 miesięcy temu    19.05.2019
Bogdan Bujak
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Grabonóg. Żywiołowe reakcje z produktami spożywczymiGrabonóg. Żywiołowe reakcje z produktami spożywczymi fot. Bogdan Bujak

Już o godzinie 19.00 rozpoczęły się pierwsze pokazy w Zespole Rolniczych w Grabonogu. Tamtejsze placówka włączyła się w Gostyńską Noc Muzeów blokiem tematycznym „Żywioły w astrologii, Żywioły ukryte w produktach spożywczych”. To ostatnie hasło było widać choćby podczas eksperymentów przeprowadzanych przez uczniów szkoły. Udowadniali oni jakie „żywioły” drzemią w rzeczach, którymi posługujemy się na co dzień.

- Tutaj mamy doświadczenie z tak zwaną „pastę słonia”. Wlewamy do naczynia wodę utlenioną, a następnie szampon i płyn do mycia naczyń. Na końcu dodajemy ciepłą wodę wymieszaną z drożdżami - tłumaczyły Kamila, Alicja, Zofia, Wiktoria z liceum policyjnego w ZSR w Grabonogu.

Efektem końcowym eksperymentu była kolorowa mieszanina, która zaczęła podnosić się w naczyniu, żeby za chwilę stać się ciałem stałem. Żywiołowa reakcja.

O Nocy Muzeów nie zapomniały także siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny organizując „Żywioły wychowawcze  według błogosławionego Edmunda Bojanowskiego” w miejscowym muzeum. 

Zobacz również:

Noc Muzeów. Żywioły w kawie i herbacie

Noc Muzeów. Zywioły wojny 
 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Malina
  7 miesięcy temu 1
  Jaki szampon użyli w tym celu? Czy taki- https://www.sprzet-fryzjerski.... jest odpowiedni?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji