Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Nowe oznakowania. Można stracić prawko

› Społeczeństwo 8 miesięcy temu    28.04.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
W wiosce kilka dni temu postawiono nowe znaki - teren zabudowany i koniec terenu zabudowanegoW wiosce kilka dni temu postawiono nowe znaki - teren zabudowany i koniec terenu zabudowanego fot. A. Fajczyk

Jeśli na szosie prowadzącej przez Stary Gostyń, jakiegoś z kierowców poniesie fantazja, na pewno straci prawo jazdy. W wiosce kilka dni temu postawiono nowe znaki. Dotychczas stały tam zielone tablice z białą nazwą miejscowości.

R E K L A M A

Dla kierowców miała ona wyłącznie znaczenie informacyjne, aby wiedzieli do jakiej miejscowości wjeżdżają. Dopuszczalna prędkość na drodze wynosiła 90 km/h. Ale w Starym Gostyniu pod „zieloną” nazwą wioski był też znak zakazu, ograniczający prędkość do 40 km/h. Po jej przekroczeniu kierowca dostawał mandat, ale nie stracił prawka. 18 kwietnia w wiosce pojawiły się nowe znaki: D-42 informujące o tym, że samochód porusza się po „obszarze zabudowanym” oraz odwołujące go tylko znaki D-43 - „koniec obszaru zabudowanego”. - Straciliśmy dziewictwo - żartuje sołtys Sławomir Nowaczyk.

Co nowe tablice mają oznaczać dla kierowców? Że wjeżdżają na teren zabudowany, na którym obowiązuje prędkość poruszania się 50 km/h w godz. od 5.00 do 23.00 i 60 km/h w godz. 23.00 do 5.00. Za szybszą jazdę grozi mandat, a jeśli kierowca przekroczy obowiązującą prędkość o ponad 50 km/h to straci prawo jazdy na 3 miesiące.

W galerii zobacz, gdzie jeszcze powinny się pojawić znaki informujące kierowców, że są na terenie zbaudowanym

Tak było wcześniej:

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  R E K L A M A
  R E K L A M A