Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola
R E K L A M A

Zrobili to pierwszy raz i nie żałują. Teraz jest czysto

› Społeczeństwo› Edukacja 11 miesięcy temu    15.04.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Młodzież i dzieci ze Starego Gostynia posprzątali drogę do żwirowni i tzw. Młodzież i dzieci ze Starego Gostynia posprzątali drogę do żwirowni i tzw. "błota". Zrobili to z inicjatywy Katarzyny Bręczewskiej-Wytwer fot. Sołectwo Stary Gostyń

W ramach Światowego Dnia Ziemi (przypada 22 kwietnia) dzieci i młodzież z Gostynia Starego, a także członkowie rady sołeckiej posprzątali w sobotę (14 kwietnia) tereny w okolicy wioski, które mieszkańcy najczęściej wybierają do spacerowania i przejażdżek rowerowych.

Do zorganizowania akcji społeczność Starego Gostynia zmotywowała Katarzyna Bręczewska-Wytwer, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Daleszynie. - Kto chciał pomóc, to przyszedł. Zgłosiło się około 15 dzieci, w grupie byli także „pomocnicy” z Dusiny i Gostynia - mówi Sławomir Nowaczyk, sołtys wioski.

R E K L A M A

ZOBACZ jak wędkarze sprzątali teren wokół Zalewu Jeżewskiego (gm. Borek Wlkp.)

Dzieci i młodzież wyruszyli z workami na tzw. ,,błota'' i drogę do żwirowni. W sumie zebrano 15 dużych worków śmieci. Wśród nich znalazło się najwięcej plastikowych butelek i szklanych opakowań po „trunkach wyskokowych” - czyli popularne akcesoria, które zostawiają rowerzyści, spacerowicze na drodze  w stronę żwirowni, a dalej do Kosowa, Klonów i Goli. - Zorganizowaliśmy taką akcję pierwszy raz. Te śmieci zbierały się przez kilka lat - tłumaczy sołtys.

Sprzątanie zakończyło się pieczeniem kiełbasek przy ognisku, które dla dzieci przygotowali druhowie z OSP w Starym Gostyniu oraz sołtys.

fot. Sołectwo Stary Gostyń, S. Nowaczyk

TUTAJ o akcji sadzenia lasu pod Gostyniem

 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  R E K L A M A
  R E K L A M A