Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Nowy bus już kupiony

› Społeczeństwo› Ze szkół ponad rok temu    7.01.2017
Agata Fajczyk
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
Borek Wlkp. NOwy bus zakupiony do dowożenia i rozwożenia uczniów w gminie Borek Wlkp.Borek Wlkp. NOwy bus zakupiony do dowożenia i rozwożenia uczniów w gminie Borek Wlkp. fot. UM w Borku wlkp.

Dzieci z gminy Borek Wlkp. od nowego roku dojeżdżają do szkoły i wracają niedawno zakupionym busem. Borecki samorząd mógł nabyć pojazd dzięki oszczędnościom w oświacie, po przeprowadzonej reformie łączenia szkół. Stary szkolny autobus wymagał już kapitalnego remontu, który nie był opłacalny. Trzeba by było przeznaczyć na ten cel sporą sumę pieniędzy. Dlatego radni - podejmując odpowiednią uchwałę - podjęli decyzję o zakupie nowego busa. Decyzja musiała zapaść pod koniec ubiegłego roku, co wiązało się z ogłoszeniem przetargu na dowożenie.

R E K L A M A

Nowy pojazd, służący uczniom z terenu gminy Borek stoi już na placu przed szkołami w Borku. To używany Mercedes, który posiada 21 miejsc siedzących, dodatkowo 6 stojących. Rok produkcji 2010. Kosztował 150 000 zł. Burmistrz Borku Marek Rożek przeliczył i porównał nakłady, jakie gmina musiałaby wydać na wynajmowany transport zewnętrzny do rozwożenia uczniów z sytuacją, kiedy placówka oświatowa ma swojego kierowcę na etacie i sama musi zadbać o naprawę autokaru. – Trochę zyskalibyśmy na wynajmie firmy z zewnątrz, ale kiedy pomyślę, że po godzinach musielibyśmy wynajmować do dowożenia firmę, wtedy to kosztuje i lepiej mieć swojego kierowcę, który pracuje w ramach etatu – powiedział borecki włodarz na ostatniej sesji. Zaznaczył, że nowy bus nie będzie służył tylko dowożeniu i rozwożeniu dzieci na zajęcia. – Jeśli moje plany uda się zrealizować, będzie wykorzystywany także między godziną 8 a 13 – powiedział Marek Rożek.

ZOBAcz, jak wyglądało święto Trzech Króli w Borku?

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ jenka
8 miesięcy temu 4
Czy korzystaliście kiedyś z ich usług- http://ekspo-trans.pl/tabor/... ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Borek
ponad rok temu 3
Przebieg tego busa i stan techniczny pewnie niczym nie różni się od tego starego autobusu... PS. dlaczego nikt nie podaje danych i przebiegów tego auta...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xxx
ponad rok temu ocena: 100%  2
Używany? no i dzieci na stojąco?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wyborca
ponad rok temu ocena: 100%  1
Panie burmistrzu może połaczyć małe gminy takie jak Borek Wlkp, to społeczeństwo, mieszkańcy mogli by płacić mniejsze podatki od nieruchomości i podatki rolne a korzyści były by większe. za samą pensje burmistrza przez 1 tylko kadencje można by było nie jeden bus kupić, nie licząc pozostałych oszczędności.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A