Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Nowy parking między przedszkolami

› Aktualności 8 miesięcy temu    12.05.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Rzut na projekt parkingu przy ul. Mostowej w GostyniuRzut na projekt parkingu przy ul. Mostowej w Gostyniu fot. UM Gostyń - projekt

W Gostyniu miejsc do pozostawienia auta wciąż jest mało, a samochodów coraz więcej. I dlatego powstanie nowy parking. Gmina niedawno rozstrzygnęła przetarg na wykonanie inwestycji. Prace mają ruszyć jeszcze w maju.

R E K L A M A

Parking będzie budowany przy ul. Mostowej, pomiędzy dwoma przedszkolami miejskimi - „piątką i „siódemką”, w miejscu, gdzie obecnie znajduje się wąskie przejście na osiedle. Miejsca będzie mało na parking, dlatego dodatkowo zostanie zajęta części gruntu o szerokości kilku metrów, należącego do Przedszkola Miejskiego nr 7 w Gostyniu.

Plac zabaw pozostanie nienaruszony. Konieczne będzie wycięcie niektórych drzew, zniknie też część terenów zielonych. Po zakończeniu inwestycji piesi wciąż będą mogli przechodzić z ul. Mostowej na osiedle. W ramach inwestycji zostanie położony chodnik, będzie droga dojazdowa (tylko do parkingu). Poza tym wybudowany zostanie fragment kanalizacji deszczowej, wymienione zostaną słupy oświetleniowe, powstanie także nowy fragment oświetlenia ulicznego.

Czytaj o zatrzymanym pijanym kierowcy w Brzeziu

Powstanie w sumie 28 miejsc postojowych (z dwoma miejscami dla niepełnosprawnych), wjazd i wyjazd z parkingu będzie prowadził na drogę, która znajduje się przy rowie Brzezinka, a dalej auta będą skręcały w ul. Bojanowskiego. Inwestor zapewnia, że z parkingu nie będzie można wjeżdżać na osiedle 700-lecia jednak organizacja ruchu na nowym parkingu i osiedlowej drodze zostanie ustalona po konsultacji ze spółdzielnią mieszkaniową, już po zakończeniu inwestycji.

O fontannie w parku w Borku. Za ile?

Gminny samorząd realizuje inwestycję wspólnie z Gostyńską Spółdzielnią Mieszkaniową, która poniesie część kosztów zadania (18 proc. kosztów należy do GSM). W gostyńskim budżecie na budowę nowych miejsc postojowych zabezpieczono 340 000 zł brutto. W marcu burmistrz ogłosił przetarg, aby wyłonić wykonawcę. W sumie wpłynęło 5 ofert. Najkorzystniejszą pod względem ceny i okresu gwarancji przedstawiło przedsiębiorstwo handlowo - usługowe z Krobi. Zobowiązało się wybudować parking za ponad 295 tys. zł.
 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Sluchac ludzi
8 miesięcy temu ocena: 63%  4
Nie zabierajcie dziecia terenu miedzy przedszkolami zrobi sie niebezpiecznie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jestem przeciw
8 miesięcy temu ocena: 80%  3
dzieciom zabierać wstyd dla wladz miasta
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bo nie
8 miesięcy temu ocena: 71%  2
oni ludzi nie słuchają
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja..
8 miesięcy temu ocena: 71%  1
Jak dla mnie nie musi juz byc tych miejsc postojowych dla aut poniewaz szkoda brac dziecia teren do zabawy zasmiecac powietrze od kiedy powstaly dodatkowe miejsa to o kazdej porze zaparkuje na te10minut auto pod przedszkolem
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A