Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

To jest rzecz, którą zrobimy na lata

› Społeczeństwo 8 miesięcy temu    10.05.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 5 ocen 3 / 67%
A A A
W parku im. Adama Mickiewicza powstanie fontannaW parku im. Adama Mickiewicza powstanie fontanna fot. fotomontaż Z. Pacanowski.fot. archiwum portalu

W Borku będzie fontanna. Samorządowcy - jak sami twierdzą - pod naciskiem społeczeństwa postanowili ją wybudować w parku im. Adama Mickiewicza.

W mieście zakończono właściwie rewitalizację parku, położonego na przeciwko kościoła farnego pw. św. Stanisława Biskupa. W centrum parku pozostawiono miejsce na klomb w kształcie koła. - Może kiedyś, w przyszłości powstanie tam fontanna - mówiono jeszcze kilka miesięcy temu. Ale ostatecznie z kwiatowej ozdoby zrezygnowano. Kropką na „i” ma być fontanna. Na wykonanie ozdoby parku miejskiego przeznaczono 85 000 zł. Pieniądze pochodzą z tzw. wolnych środków, pozostałych z gminnego budżetu z 2017 r.

R E K L A M A

O hali przy ZSZ w Gostyniu - TUTAJ

Fontanna ma być wykonana z naturalnego kamienia, najprawdopodobniej z piaskowca. - Dlatego jest nieco droższa. W środku - tak bym to widział - byłby jakiś ozdobny kwiat, z którego wypływają strugi wody. Miałaby być podświetlona. To jest rzecz, którą robimy na lata - powiedział burmistrz Marek Rożek.

W najbliższych dniach gmina ma wystosować zapytania ofertowe do kilku przedsiębiorców, aby wyłonić wykonawcę. Strumień wody boreckiej fontanny ma tryskać na wysokość 4 m. Otwarcie już w II połowie maja.

Więcej w najbliższym wydaniu "Życia Gostynia"

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 2 głosów: 3 (67%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ M
8 miesięcy temu 5
Mieszkancy sami moga sfinansowac lawki tak jak to sie robi na swiecie, czyli ku pamieci kogos z rodziny funduje sie laweczke z tabliczka.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Borkus
8 miesięcy temu ocena: 0%  4
Brawo , naprawdę pięknie sie zrobiło aż miło przejeżdżać obok . Tylko taka mała sugestia (przysięgam nie złośliwa) żeby może nazwać to skwerem bo na park to trochę małe . I techniczna uwaga , proszę opalikować te piękne drzewka od strony fary bo przy pierwszym dużym wietrze szlag je trafi. Miłego dnia
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michał
8 miesięcy temu ocena: 0%  3
I wszyscy będą codziennie chodzić i patrzyć. Aż ławek zabraknie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rafik
8 miesięcy temu ocena: 100%  2
Michał.... źle Ci? To sobie wybuduj swoją fontannę i postaw 48 ławek. Wtedy Ci na pewno nie zabraknie. Po co znowu to narzekanie? Czy wy naprawdę nie macie co robić? Należy się cieszyć z tego co gmina robi. Robi to dla nas. Może nie wszystko jest idealnie, ale po co koncentrować się na narzekaniu i wytykaniu błędów.? No tak bo Polak tu musi zaraz dopierdolic.....A najlepiej swojemu. Sam nic nie zrobi ale innemu wytykać będzie...
~ Mieszkanka
8 miesięcy temu ocena: 100%  1
No i super.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A