Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M Aosobus
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola

Ogień pojawił się na piętrze. Mieszkańcy zdążyli uciec

› Aktualności› Na sygnale ponad rok temu    12.07.2018
Anna Twardowska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. A. Twardowska

Mieszkańcy ewakuowali się z budynku jeszcze przed przybyciem straży pożarnej. Przeżyli koszmar – dwie osoby trafiły do szpitala.

 

W Grodzisku (gm. Poniec), po godz. 17.00 wybuchł pożar w budynku wielorodzinnym. Ogień pojawił się na pierwszym piętrze. Strażacy gasili go prawie 3 godziny, co spowodowało, że parter jest całkowicie zalany. Tę część budynku zamieszkiwało 13 osób, które zdążyły uciec. Dwie z nich – matka i córka – prawdopodobnie z nagromadzenia się stresu, trafiły do szpitala. - Po ugaszeniu, ewakuowaliśmy sprzęt z dołu, chociaż i tak wszystko było już zalane - twierdzi asp. Maciej Hajduk, dowódca akcji.

Na miejscu pojawili się burmistrz, sekretarz, nadzór budowlany oraz grupa dochodzeniowa policji. W akcji udział brało kilka jednostek straży pożarnej.

Aktualizacja, 13 lipca:

Straty wstępnie oszacowano na 150 tysięcy złotych. Skąd pojawił się ogień? Po oględzinach, policjanci wskazują na prawdopodobne zwarcie instalacji elektrycznej. 

Mieszkańcy sąsiedztwa są przestraszeni tym, co się stało w czwartkowe popołudnie. W ubiegłym roku z budynku, który znajduje się tuż obok, nawałnica zerwała dach, więc to nie była pierwsza tak poważna interwencja. 

Władze gminy Poniec zapewniają, że rodziny, które ucierpiały w tym zdarzeniu, mogą liczyć na pomoc. Tym razem jednak nie szukano dla nich lokali zastępczych, ponieważ znalazły schronienie u swoich rodzin.

- Mają gdzie mieszkać w tym okresie przejściowym. Pani kierownik opieki społecznej ze swoimi pracownikami na pewno już tam dzisiaj przebywa i stosowne protokoły spisuje. Wtedy okaże się, jaką kwotą będzie trzeba wspomóc te rodziny. To jeszcze nie ten czas, aby mówić o konkretnych kwotach – stwierdza Jacek Widyński, burmistrz gminy.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!