Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK
R E K L A M A

Sprawca nie miał czystego sumienia. Kombinował i fałszował

› Aktualności 8 miesięcy temu    11.07.2018
Agata Fajczyk
komentarzy 5 ocen 1 / 100%
A A A
Borek Wlkp. Na miejsce zdarzenia na DK 12 zostali wezwani inspektorzy transportu drogowego z LesznaBorek Wlkp. Na miejsce zdarzenia na DK 12 zostali wezwani inspektorzy transportu drogowego z Leszna fot. A. Fajczyk

Około 15 godzin trwały działania służb, związane z usuwaniem skutków wczorajszego zdarzenia na drodze krajowej nr 12 na skrzyżowaniu z drogą do Dolska - KLIK. Gostyńscy policjanci w czasie przeprowadzania czynności ujawnili nieprawidłowości przy tachografie kierowcy ciężarówki, wiozącej wannę ze żwirem. Na miejsce zostali wezwani inspektorzy transportu drogowego z Leszna.

Jak się okazało, kierowca prowadzący Scanię (mieszkaniec pow. nowotomyskiego) kombinował - używał niedozwolonego magnesu, którym fałszował zapisy tachografu cyfrowego. Wczoraj po zderzeniu samochodów, jeszcze przed kontrolą odpowiednich służb, magnes zniknął.

R E K L A M A

- Inspektorzy stwierdzili, że uzyskane zapisy tachografu: godziny jazdy i odpoczynku nie zgadzają się ze stanem faktycznym, były nieprawdziwe. Uznali, że kierowca musiał ingerować, co się potwierdziło - wyjaśnia Piotr Laskowski, rzecznik WITD w Poznaniu. - Kierowca przyznał, że używał magnesu przy impulsatorze skrzyni biegów auta, magnes fałszował zapisy tachografu. Mężczyzna zaraz po wypadku ten magnes wyrzucił do rowu - do tego też się przyznał - dodaje rzecznik.ITD wszczęła postępowanie administracyjne wobec przewoźnika, nakładając 5 000 złotych kary na firmę, jako właściciela auta. Uznano, że to przedsiębiorca jest odpowiedzialny za brak nadzoru nad pracą kierowcy. W trakcie dalszych działań inspektorzy stwierdzili też brak legalizacji tachografu. Samego kierowcę ukarano mandatem 2 000 złotych za nierejestrowanie wskazań w zakresie prędkości pojazdu, aktywności kierowcy i przebytej drogi.

Więcej w najbliższym numerze „Życia Gostynia”

Dlaczego Teresa Lempach nie chciała objąć stanowiska skarbnika?

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Po robocie
8 miesięcy temu 5
No to wszystkie koszty muszą teraz przyjąć na klate. Nie będzie odszkodowania...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xXx
8 miesięcy temu 4
Po jaki chooj stosują tirowcy ten magnes? Nie rozumiem po co? Niech mi to ktoś rzeczowo wyjaśni.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ driver
8 miesięcy temu 3
Za komuny w kartach drogowych była pieczątka o treści.Kierowco jeżeli czujesz zmęczenie przerwij jazdę dopóki nie będziesz wypoczęty a druga o następującej treści.Odpoczynek kierowcy nie może być krótszy niż 10 h .A obecnie te wszystkie sprawy ma załatwić tachograf
~ B.y
8 miesięcy temu 2
Żeby dłużej jeździć. Kierowcy mają ograniczony czas jazdy. Używając magnesu miga po prostu jechać dłużej
~ ITDek
8 miesięcy temu 1
Polska chiny w dwie godziny haha ah ci magnesiarze
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A