Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - Fines
R E K L A M AB1 - MAT-BRUK

Oni też chcą wybieg dla psów. Mają zgodę burmistrza

› Aktualności 3 miesiące temu    21.05.2019
Agata Fajczyk
komentarzy 9 ocen 5 / 100%
A A A
Borek Wlkp. Właściciele psów z Karolewa zaproponowali, aby w Borku powstał wybieg dla czworonogówBorek Wlkp. Właściciele psów z Karolewa zaproponowali, aby w Borku powstał wybieg dla czworonogów fot. A. Fajczyk

Wiele wskazuje na to, że w Borku powstanie wybieg dla psów. Właściciele czworonogów przedstawili już pomysł radnym. Sprzeciwów nie było, inicjatywę wyraźnie wspiera burmistrz Marek Rożek, który jest gotowy znaleźć na realizację środki finansowe.

Przedstawiciel mieszkańców Wojciech Półtoraczyk z Karolewa był gościem na posiedzeniu komisji stałych Rady Miejskiej w Borku, które odbyło się 13 maja. Wystąpił w imieniu właścicieli psów z gminy Borek. - Stwierdzili oni, że przydałby się u nas ogrodzony teren dla psów - taki wybieg, na wzór tych, które powstają w Gostyniu, Jarocinie. Chodzi o to, aby można było z czworonogiem spokojnie wyjść na spacer. Bywa, że podczas wyprowadzania na ulicy, kiedy właściciele się mijają, psy naskakują na siebie, a to miejsce miałoby powodować, że psy będą się poznawać - mówił Wojciech Półtoraczyk. Przyznał, że w tej sprawie wstępnie rozmawiał z burmistrzem Markiem Rożkiem. Dyskutowali o lokalizacji wybiegu. Okazało się, że w Borku istnieje odpowiedni teren, który mieści się za toaletami publicznymi, przy targowisku miejskim.

- Co do kosztów, trudno mi powiedzieć - przyznał Wojciech Półtoraczyk. - Wybieg w Gostyniu kosztował 60 000 zł, jak zdążyłem się dowiedzieć. Nie żądamy, aby od razu wszystko zostało zrobione. Nie oczekujemy, że od razu na wybiegu pojawią się urządzenia czy zabawki dla psów - dodał.

Właściciele psów, postulujących o wykonanie wybiegu, na początku byliby zadowoleni z dwóch urządzeń.

- Atrakcje z czasem można urozmaicać, po roku urządzenia dołożyć, aby służyły zwierzętom. Jeśli chodzi o to, żeby więcej osób poparło inicjatywę, mogę zebrać podpisy. Wiem, że chcą tego placu - mówił mieszkaniec Karolewa.

Właściciele psów zasugerowali, aby nie wycinać rosnących na skwerze drzew, bo mogą dać trochę cienia. Mieszkaniec Karolewa zaproponował też pewne techniczne rozwiązania - chociażby takie, aby na wybieg wchodziło się przez śluzę - czyli podwójną furtkę. W ten sposób powstałoby miejsce do odpięcia psa ze smyczy, zanim zwierzak znajdzie się na wybiegu. Poprosił też o zamontowania pojemników na psie odchody.

Wystawa broni i sprzętu telekomunikacyjnego - TUTAJ

Radni na majowym posiedzeniu komisji nie musieli podejmować żadnych decyzji. Wysłuchali inicjatora utworzenia wybiegu dla czworonogów. Nikt nie przedstawił negatywnej opinii. Teraz jest czas na przemyślenie tematu.

Pomysłodawcy zdają sobie sprawę, że wybieg dla psów nie raczej nie powstanie w Borku w tym roku, tym bardziej, że gminne środki finansowe na 2019 r. są już rozplanowane. - Jeśli będzie na to zgoda radnych, to w budżecie na 2020 rok zabezpieczę środki na tę inwestycję. Wcześniej zrobimy wyliczenia. Wiadomo, że koszty nie będą tak wysokie, jak w Gostyniu - powiedział Marek Rożek.

+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (9)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Nowy
3 miesiące temu 9
Jestem za tym pomysłem, jeszcze żeby zamontowano kamery ul . Dworcowa bo to jak tu jeżdżą to jest masakra jakaś i próg zwalniające
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xxxx
3 miesiące temu ocena: 100%  8
A latanie dziur kiedy nastapi? Stan ich jest fatalny. Rowy i pobocza po zarastane.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fred
3 miesiące temu ocena: 67%  7
Przynajmniej nasrane będzie w jednym miejscu tylko jak będziecie wyprowadzać te swoje niby psy to sobie buty gumowe na zmianę zabrać trzeba.Oby się na tym placu właściciele psów nie kryli.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ehh
3 miesiące temu 6
Psy raczej nie wydalają paczek po papierosach, plastikowych widelców, puszek, butelek i innego badziewia, które zalega w całym Borku. Pilnuj siebie i swoich dzieci, o ile masz.
~ ...
3 miesiące temu ocena: 31%  5
Jak się nie ma nic mądrego do powiedzenia to lepiej nie zabierać głosu... Żenada....
~ Bn
3 miesiące temu ocena: 71%  4
Są ważniejsze sprawy niż wybieg dla psa. Jestem przeciw.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Swój
3 miesiące temu ocena: 70%  3
Szkoda pieniędzy można wydać na potrzebne sprawy a psy stają gdzie popadnie a właściwie nie sprzataja
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szarik
3 miesiące temu ocena: 60%  2
Pad Dopieralka nie zabiera głosu że pieniądze wyrzucone w bloto
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Właściciel
3 miesiące temu ocena: 67%  1
Pewnie dla niego miejsce psa jest na łancuchu przy budzie :)