Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AB1 - Ubojnia Gola
R E K L A M A

Ostro po sobie pojechali. Było o nienawiści, obrzydliwości i rękoczynach

› Społeczeństwo 9 miesięcy temu    29.05.2018
Bogdan Bujak
komentarzy 31 ocen 0 / 0%
A A A
Gostyń. Czy powodem starcia starosty oraz radnego powiatowego były zbliżające się wybory, w których szpital może być dobrym Gostyń. Czy powodem starcia starosty oraz radnego powiatowego były zbliżające się wybory, w których szpital może być dobrym "paliwem politycznym"? fot. Bogdan Bujak, Maciej Mostowy

Dyskusja nad sytuacją finansową szpitala, jaka odbyła się ze zeszłym tygodniu stanowiła jedną z odsłon ostatniej sesji powiatowej. Polityczna i personalna kłótnia jest już właściwe tradycją, gdy „na tapecie” pojawia się ten temat.

R E K L A M A

Jak zwykle pierwszoplanowe role odegrali starosta gostyński Robert Marcinkowski oraz radny Zbigniew Kulak. Ta „telenowela” niczego nie wniosła do debaty nad stanem finansów szpitala. Polegała jedynie na zarzucaniu sobie przez dwóch głównych aktorów spektaklu coraz to większych niegodziwości. Padły m.in. słowa o populizmie, robieniu ze "szpitala polityki", mówieniu nieprawdy, a nawet rękoczynach.

– O co ten raban, po co ten rwetes? Pan po prostu robi polityczną awanturę (...). Nie ma pan żadnej koncepcji na szpital i to jest przykre – mówił starosta Robert Marcinkowski.

Radny powiatowy nie pozostawał dłużny.

– Debata na temat szpitala zamieniła się w debatę na temat mojej osoby – grzmiał Zbigniew Kulak

W pewnym momencie poczuł się na tyle obrażony, że wyszedł z sali obrad. 

Jak dokładnie przebiegała wymiana zdań między obydwu panami i co dokładnie mieli sobie do powiedzenia przeczytasz w najświeższym wydaniu "Życia Gostynia".

Czytaj także: o awarii świateł na jednym z głównych gostyńskich skrzyżowań oraz dorodnych łosiach biegających po mieście

Poniżej publikujemy list nadesłany do naszej redakcji przez radnego Zbigniewa Kulaka, w którym m.in. wyjaśnia powody swojego zachowania na sesji.

Granica mojej odporności na bezpodstawną agresję Roberta Marcinkowskiego została przekroczona. Z doświadczenia zawodowego wiem, że wobec osoby prowokującej, pobudzonej emocjonalnie, najlepiej jest się po prostu wycofać. Bywa, że długotrwale tłumione kompleksy stymulują nieprzewidywalne reakcje.

Pan Robert Marcinkowski, w swoim nielogicznym i agresywnym monologu, obraził mnie personalnie i podał w wątpliwość moją wiedzę i uczciwość jako radnego, jako byłego parlamentarzysty, byłego dyplomaty, byłego dyrektora szpitala, nadal aktywnego zawodowo lekarza, biegłego sądowego ….. We wszystkich tych rolach mam czyste sumienie, w co wątpi tylko Pan Robert Marcinkowski. A czyni to kto – politolog, piastujący funkcję z nadania wąskiego kręgu politycznych kolegów, bo o swoim wyniku wyborczym już na pewno zapomniał. Pan Starosta przyszedł na sesję żądny awantury, z przygotowanymi slajdami na mój temat. Ciekawe, ile poświęcił na to, z sowicie opłacanego przez podatników, czasu?

Opuszczenie przeze mnie sali obrad miało na celu uspokojenie sytuacji wobec zastanawiającego zachowania Pana Roberta Marcinkowskiego, a z którego słowotokiem zupełnie nie radzi sobie Pan Przewodniczący Rady Powiatu Alfred Siama.

Oczekiwanie, żebym teraz, po 4 latach wysłuchiwania inwektyw, został honorowym doradcą wysoko opłacanych – starosty, etatowego członka zarządu ds. szpitala, dyrektora i jego doradcy, dodatkowo wynajętego audytora – jest ewidentną próbą przerzucenia odpowiedzialności za pojawiające się bankructwo szpitala na radnego, którego porad przez 4 lata nie zwykł zasięgać.

Nie unikałem angażowania się w sprawy szpitala, gdy mogłem mieć na nie choćby ograniczony wpływ. Uczestniczyłem jako radny w komisjach wybierających wicedyrektora, a potem także dyrektora naszego szpitala. Natomiast zarzucanie nam, klubowi SLD-Lewica Razem, wskazania do Rady Społecznej SP ZOZ innej osoby, niż sugerowana przez Pana Starostę, było jak najbardziej przemyślane. Moja tam obecność tylko legitymizowałaby nieudolność ówczesnego dyrektora.

Nie moją winą jest, że Pan Robert Marcinkowski potrzebował trzech lat, aby dopiero w roku wyborczym zrozumieć, że szpital jest źle zarządzany.

Skoro też mowa o pieniądzach (ustawowo przysługujących radnemu dietach) mógłbym zapytać, ile z kilkuset tysięcy złotych, zainkasowanych przez Pana Roberta Marcinkowskiego za zarządzanie wielomilionowym długiem powiatu i pośrednio kilkunastomilionowym SP ZOZ-u, przekazał on ze swoich prywatnych pieniędzy na pomoc naszemu szpitalowi? My z żoną bezinteresownie przekazaliśmy w ostatnich latach na ten cel kwotę przewyższającą pensję tego pana. Ujawniam w tej chwili jedyną sprawę, którą być może „miałem do ukrycia”, a co insynuował i sprowokował Robert Marcinkowski.

 

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (32)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ CzasZmian
  9 miesięcy temu ocena: 75%  32
  Gostyń miasto kłótni,maczet,bandziorów.Tak się pisze historie...do wymiany wszyscy!!!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ CzasZmian
  9 miesięcy temu ocena: 71%  31
  Do Dżem Przez takie odpowiedzi na poziomie klasy podstawowej(albo jeszcze nizej) jakie Ty prezentujesz to na pewno się nic nie zmieni.Zblizyles się do poziomu tej właśnie pseudo debaty jaka zaprezentowali nam ludzie na których liczą inni ludzie ,bo po to ich wybierali w wyborach.Tak ,że proszę zamilcz albo wyjdź za drzwi jak Pan Kulak!Wróć tylko wtedy kiedy zmądrzejesz.
  ~ Dżem
  9 miesięcy temu ocena: 29%  30
  Malina na burmistrza starostę senatora dyrektora szpitala i jeszcze na proboszcza. Wtedy będzie to kraina miodem płynąca. A później Malina się obudzi .... i znowu trafi do pośredniaka.
  ~ Dz
  9 miesięcy temu ocena: 67%  29
  W sądzie powiesz to panu doktorowi prosto w oczy. Do zobaczenia
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ pacjent
  9 miesięcy temu ocena: 36%  28
  Widać ze zdjęcia, że radny Kulak nie głosował za przekazaniem pieniędzy szpitalowi. Trzeba o tym mówić zwłaszcza pacjentom.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  ~ Skw
  9 miesięcy temu ocena: 67%  27
  Komentator Marcinkowski do wymiany. Oby jak najszybciej. Ubrać politologa w kitel i niech pomaga pacjentom. Uciekł by z płaczem w 5 minut. Propagandą ludziom nie pomożesz. Kulak jako jedyny przez lata mówił prawdę o szpitalu. Dlatego go tak nienawidzi starosta.
  ~ Jan Nowak
  9 miesięcy temu ocena: 20%  26
  pan Kulak jest takim samym do d..y lekarzem jak Marcikowski starosta
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ???
  9 miesięcy temu ocena: 53%  25
  Co zrobił Kulak dla szpitala? Odpowiedź ........ no właśnie brak odpowiedzi. Cała prawda o polityce pana radnego.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ stefan
  9 miesięcy temu ocena: 65%  24
  a co może zrobić radny opozycji dla szpitala? Władza jest w rękach jednego i tylko on cos realnie może zrobić.
  ~ Wiem
  9 miesięcy temu ocena: 47%  23
  A kto właściwie nadzorował z ramienia powiatu szpital starosta p. Marcinkowski czy stały członek zarządu p. Sikora bo uderzacie w p. Marcinkowskiego a on za wszystko nie odpowiada , są pozostali członkowie zarządu. Może nimi trzeba się zająć. Robert dzielnie odpiera ataki za nie do końca swoje błędy.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ 60 tysięcy
  9 miesięcy temu ocena: 48%  22
  Panie Zbigniewie, znowu pan naobrażał, narzucał inwektyw, poniżył. Rzeczywiście wstyd, że za taką działalność skasował pan kilkadziesiąt tysięcy diety.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ h
  9 miesięcy temu ocena: 55%  21
  Zawsze można za przygotowanie slajdów zgarnąc 600 tyś. Co nie? Tak samo to nieprawdziwy argument jak twój
  ~ jak to jest?
  9 miesięcy temu ocena: 58%  20
  "Oczekiwanie, żebym teraz, po 4 latach wysłuchiwania inwektyw, został honorowym doradcą wysoko opłacanych – starosty, etatowego członka zarządu ds. szpitala, dyrektora i jego doradcy, dodatkowo wynajętego audytora – jest ewidentną próbą przerzucenia odpowiedzialności za pojawiające się bankructwo szpitala na radnego, którego porad przez 4 lata nie zwykł zasięgać." Trudno się z tym nie zgodzić. Chyba jest jeszcze gorzej niż nam się wszystkim do tej pory wydawało? Po co była ta propaganda przez ostatnie lata? Co ona dała szpitalowi. Jeszcze większe kredyty? Osoby odpowiedzialne powinny podać się do dymisji. Dyrektor szpitala już się podał, to teraz czas na Starostę i członka zarządu. Na co czekają?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ nie "Zenon"
  9 miesięcy temu ocena: 39%  19
  Oooooo pan Zbigniew się podpisł nawet, chociaż na pytanie kim jest Zenon piszący obraźliwe komentarze nadal nie odpowiedział. Niestety, ta historia pokazuje jakim naprawdę jest człowiekiem. Wstyd
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ tak "Zenon"
  9 miesięcy temu ocena: 59%  18
  Pan Robert stchórzył i do sądu nikogo nie podał. Widocznie uznał że Zenon prawdę pisał i w sądzie znowu byłaby klęska. To jedyne logiczne wytłumaczenie.
  ~ bezradny
  9 miesięcy temu ocena: 27%  17
  Setki słów ataku na starostę i znowu bez jakiejkolwiek koncepcji dla szpitala. Polityka i nienawiść - oto najlepsze podsumowanie działalności radnego K.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ do p. Pawla
  9 miesięcy temu ocena: 71%  16
  Panie Pawle ma pan prawo napisać jeszcze 500 kolejnych komentarzy i postawić sobie kolejne 1000 albo więcej lajkow ale to nie zmieni opinii o panu. Czy tak trudno zauważyć, ze szkodzi tym pan swojemu nowemu koledze,a jeśli za swoja wiernopoddańczą postawę liczy pan na jakaś funkcje , to oby się pan nie rozczarował,bo od uwielbienia do nienawiści w pana przypadku granica niewielka. Pozdrawiam.
  ~ 11 tyś brutto co miesiąc
  9 miesięcy temu ocena: 71%  15
  To chyba pan M. powinien mieć koncepcje na szpital? Chyba też za to pobiera ogromną pensję co miesiąc. Po co zwalanie winy na opozycję, po co slajdy, ataki personalne kierowane z strone pana doktora? Naprawdę widmo bankructwa jest tak blisko, że trzeba przerzucać odpowiedzialność? Naprawdę jest już tak źle? 1,5 mln kolejnego kredytu to ta koncepcja i "plan Marcinkowskiego". Kiedy pospłacacie wreszcie te kredyty które zaciągaliście przez ostatnie lata? Kredytu powiatu i szpitala. To 20 mln , czy już 40 mln - bo można się pogubić?
  ~ Dość człowieku
  9 miesięcy temu ocena: 63%  14
  Robert nie komentuj bo robienie propagandowych slajdów jest mizerią. Ani one nie są prawdziwe , ani one szpitalowi nie pomogą. Bierzesz wypłatę to pracuj na rzecz powiatu i szpitala. Za propagandę i ataki w opozycje nikt ci nie płaci tych kilkunastu tyś miesięcznie. Zajmij się wreszcie tym za co bierzesz comiesięczną wypłatę. Prywatne wojenki z Kulakiem są tylko spowodowane przegraną z jego synem na burmistrza. Czas wreszcie wyrzucić tą porażkę z głowy. Płacimy staroście za rozwiązywanie problemów powiatu, nie za powyborcze frustracje.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ za Starostą
  9 miesięcy temu ocena: 40%  13
  Kulak jest jak opozycja totalna. Słaby nie nadaje się. Marcinkowski spoko gość i konkretny facet.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ zastanawiające
  9 miesięcy temu ocena: 42%  12
  Pan Kulak w swojej nienawiści chyba najbardziej wystraszył się prawdy. Dlaczego? Na zdjęciach widać, że nie głosował za pieniędzmi dla szpitala czy kłamał w sprawie dokumentów finansowych. I wcale się do tego w swoim pełnym agresji liście nie odniósł. Marne świadectwo wystawił sobie sam.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ co widzą ludzie
  9 miesięcy temu ocena: 41%  11
  Buta i arogancja Z.Kulaka jest przerażająca. W dalszym ciągu zero pomysłów. Do tego wpadka z Zenonem i sporo wstydu. Na szczęście ludzie już widzą, że takich radnych nie warto wybierać.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Widzą
  9 miesięcy temu ocena: 55%  10
  Ja widzę slajdy Marcinkowskiego i kredyt szpitala. To są te pomysły na szpital ? W takim razie wiemy dlaczego jest tak źle. W co drugim komentarzu piszesz że ludzie już coś widzą. A prawda jest taka że ludzie widzą jak fatalnie dzieje się w szpitalu. I widzą wieczną propagandę, której już nikt zdrowy na umyśle nie kupuje.
  ~ Taki FAKT POWIATOWY
  9 miesięcy temu ocena: 63%  9
  Tekst roku - „A czyni to kto – politolog, piastujący funkcję z nadania wąskiego kręgu politycznych kolegów, bo o swoim wyniku wyborczym już na pewno zapomniał”
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ???
  9 miesięcy temu ocena: 42%  8
  Szpital ładnie wyremontowany, co jest zasługą Pana Marcinkowskiego ale o tym radny Kulak już nie wspomni. Kiedy ten człowiek wreszcie przestanie krytykować?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jerzy
  9 miesięcy temu ocena: 61%  7
  A obsługa ? Dno , ciagle skargi pacjentów , nie wspomnę o kredytach. Zreszta szpital w środku jak za komuny. Kto może wyjeżdża się leczyć do innych szpitali. Taka jest rzeczywistość. A odpowiada za nią starosta ze swoimi ludźmi. Pośrednio za szpital , bezpośrednio za kredyty powiatu. Slajdy prawdy nie przykryły. Czas wziąć odpowiedzialność za fatalne rządzenie w szpitalu i w powiecie. Kiedy ludzie przestaną was krytykować? Jak wreszcie odejdziecie z zajmowanych stanowisk i sytuacja szpitala się poprawi. Właśnie wtedy.
  ~ Parabank
  9 miesięcy temu ocena: 56%  6
  Starosta przygotowuje slajdy nt. radnych opozycji? I przedstawia te slajdy zamiast mówić o problemach szpitala ( w tym kredytach w parabankach )? Tym zajmuje się człowiek który ma rządzić powiatem? No to wiadomo dlaczego w powiecie gostyńskim jest tak źle.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Rada
  9 miesięcy temu ocena: 41%  5
  Marcinkowski do dymisji.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ na zdrowie
  9 miesięcy temu ocena: 42%  4
  U pana Kulaka nic nowego. Agresja wobec pana Starosty przechodzi już wszelkie granice. Różnica polega na tym, że pan Starosta szpitalowi pomaga, a pan Kulak właśnie takimi zachowaniami raczej szkodzi.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ temu panu podziękujmy
  9 miesięcy temu ocena: 44%  3
  Zbigniew Kulak nic nie zrobił dla szpitala w tej radzie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Tony Halik
  9 miesięcy temu ocena: 56%  2
  Z SKW się nie dyskutuje. Ich trzeba po prostu w wyborach odsunąć. Jak w gminie Gostyn. Od razu będzie lepiej , oszczędniej , normalniej. Prosty przykład z Gostynia trzeba zastosować w powiecie. Bez zbędnych dyskusji - zastąpić ich innymi i naprawiać co oni napsuli. Potrwa to kilka lat ale co innego zostaje ? Propagandą i slajdami szpitala nie uleczysz.
  ~ Zbigniew Kulak - radny
  9 miesięcy temu ocena: 57%  1
  Zrobiłem tyle, na ile pozwolił mi układ SKW-PSL.
  R E K L A M A
  R E K L A M A